Športna nedelja: Jadran tretjič zapored; Kras zmagal, polom Vesne

19. nov. 2016 | 19:48

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD

Jadran Ispem – Falconstar 74:55 (21:17, 43:33, 59:45)
Jadran: M. Batich 13 (4:6, 3:3, 1:5), Ban 17 (-, 4:8, 3:5), De Petris 7 (3:4, 2:5, -), Daneu 8 (2:2, 3:5, 0:1), D. Batich 7 (-, 2:3, 1:5), Kojanec 0 (-, -, -), P. Zettin nv, Belluzzo 0 (-, -, -), Ridolfi 8 (3:5, 1:3, 1:2), Cettolo 0 (-, -, -), Rajčič 14 (-, 4:4, 2:6), D. Zettin 0 (-, -, -). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 20; pridobljene: 7; podaje: 17; skoki: 37 (29 + 8). SON: 18. PON: Daneu.
Košarkarji Jadrana so osvojili tržaško-tržiški derbi ter tako nanizali tretjo zaporedno zmago. S četrtim uspehom v letošnji C-ligi gold so Ban in soigralci dohiteli na lestvici ravno Falconstar, ki je na Opčinah nastopil brez pravega organizatorja igre, saj je Scutiero poškodovan. Domači so tekmo začeli silovito. Potem ko je Falconstar povedel s trojko Collija (2:3), je Jadran odgovoril z delnim izidom 12:0 in tako visoko povedel. Falconstar je sicer nadoknadil zaostanek in se s košem Petrovića približal na dve točki zaostanka na začetku druge četrtine. Jadran pa je ponovno poskrbel za nore štiri minute, saj so Ridolfi, Matija Batich in Rajčič dosegli štirinajst točk, nasprotniku pa niso dovolili niti koša. Domači so se tako dokopali do najvišjega vodstva na tekmi pri izidu 35:19, pred glavnim odmorom pa so ohranili deset točk prednosti po zaslugi uspešne trojke Daniela Baticha. Gostje so na začetku drugega polčasa s trojko Morettija zmanjšali zaostanek na sedem točk (43:36), to pa je bilo tudi najmanjše vodstvo Jadrana v drugem delu srečanja, saj sta Matija Batich in Borut Ban takoj poskrbela za varnejši naskok, ki so ga košarkarji trenerja Oberdana ohranili in dodatno povečali do konca srečanja. Jadran se je tokrat dokopal do uspeha po zaslugi odlične skupinske igre, saj so bili tako skoki kot točke enakomerno porazdeljeni med posamezniki.

ŽENSKA C-LIGA
Mosaiko – Polet 61:57 (9:14, 27:32, 44:47)
Polet: Gantar 21, Kraus 16, Piccini 8, Di Lenardo 8, Pregarc 4, Croselli, Orel, Bogatec, Danev, Daneu, Stavar, Flaiban. Trener: Gerjević.
Košarkarice Poleta so vodile skozi večji del srečanja, naposled pa so morale priznati premoč ekipe iz Foljana, ki je zmagala predvsem po zaslugi mladih goriških košarkarskih igralk Anne Turel (16 točk) in Erike Bric (14 točk), ki sicer obiskujeta slovenski višješolski center v Gorici.

NOGOMET
ELITNA LIGA
Kras Repen - Chions 2:1 (1:0)
Strelca: 7. Smrtnik, 52. Smrtnik, 57. Zanetti
Kras: D'Agnolo, Salkič, Tomizza, Pahor, Spetič, Facchin, Maio (od 25. Petracci, od 66. Ciave), Kocman, Smrtnik, Grujić, Stančič. Trener: Kneževič.
Chions: Nardoni, Fregonas, Vettoretto (Da Fre, Chimento), Sombra, Bastinon, Visintin, Benedet, Wajnsytein, Urbanetto, Zusso (Bolzon), Zanetti. Trener: Lenisa.
Rdeč karton: 90. Pahor
Kras je proti visokouvrščenemu Chionsu odigral eno boljših tekem v letošnji sezoni in zasluženo zmagal. Predvsem v prvem polčasu so rdeče-beli igrali zelo dobro in diktirali tempo igre. Oba zadetka je dosegel Žiga Smrtnik, ki je pred nasprotnikovimi vrati vsakič izjemno hladnokrven. Domačini so že vodili z 2:0, toda v 56. minuti je za goste zmanjšal zaostanek Zanetti. V nadaljevanju sta obe ekipi igrali napadalno. Večkrat sta se izkazala oba vratarja. Domači D'Agnolo je dvakrat odločilno posredoval: v 74. in 90. minuti.

Vesna - Gemonese 1:6 (0:2)
Strelec: 84. G. Kerpan
Vesna: Zucca, G. Kerpan, Potenza, Male, Disnan, De Napoli (Del Bello), Tuarn, Toffoli (Sammartini), A. Kerpan (Menichini), Marocco, Venturini. Trener: Sandrin.
Vesna je odigrala eno izmed najslabših tekem v letošnji sezoni in visoko izgubila. Gostje so v prvem polčasu kaznovali dve napaki domače obrambe z dvema zadetkoma, Vesna pa je nato popolnoma popustila po tretjem prejetem zadetku v drugem delu srečanja. Gemonese je tako povedel z 0:5, častni zadetek domače enajsterice je v 86. minuti prispeval Goran Kerpan, razigrani gostje pa se niso zadovoljili in tekmo sklenili z visoko zmago z 1:6.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Pro Gorizia 1:4 (1:1)
Strelci: 12. Božič, 40. Antonutti, 53. Bolzicco (11-m), 59. Selva, 65. Božič
Juventina: Bon, Novati, Scrazzolo, Racca, Morsut, Zorzut, Madonna (od 71. Innocenti), Antonutti (od 63. Iansig), Sant, Nardella, Predan (od 60. Dornik). Trener: Sarcina.
Pro Gorizia: Maurig, A. Cantarutti, L. Cantarutti (od 66. Spanghero), Bric, Bolzicco, Cecotti (od 45. Banello), Cerne, Rizzo, Selva, Božič (od 77. Pillon), Bečirević. Trener: Coceani.
Rdeč karton: 52. Novati
Juventina je zamudila enkratno priložnost, da bi se približala vrhu lestvice. Goriški derbi promocijske lige je namreč osvojila Pro Gorizia z visokim 1:4. Po izenačenem prvem polčasu, ko je Pro Gorizia povedla z odličnim Božičem, Juventina pa izenačila z Antonuttijem, je na tekmo vplivala radodarna enajstmetrovka, ki jo je sodnica Bianchi iz Prata dosodila zaradi prekrška Novatija, ki si je med drugim prislužil še bolj radodaren rdeč karton. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Bolzicco, Pro Gorizia pa je nato dosegla še dva zadetka s Selvo in Božičem in zmagala z visokim 1:4.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost – Sant'Andrea San Vito 2:1 (1:0)
Strelca: 44. Milič, 86. A. Cadez
Mladost: Peressin, Silvestri, D. Peric, Ferletič, Milič, Kogoj, Furlan (Mainardis), M. Peric (Marušič), A. Cadez, Simeone (Leghissa), Sangalli. Trener: Vosca.
Nogometaši Mladosti so po daljšem obdobju suše osvojili zlata vredne točke. Za vodstvo domače enajsterice je poskrbel Aljaž Milič z lepim prostim strelom tik pred koncem prvega polčasa. Sodnik je nato v drugem polčasu izključil nogometaša gostov, ki so ne glede na to izenačili. Za slavje v Doberdobu je štiri minute pred koncem srečanja poskrbel Alan Cadez, ki je lepo premagal nasprotnikovega vratarja.

Sovodnje – Primorje 2:4 (2:1)
Strelci: 20. Visintin, 37. Semani, 44. Visintin, 50. Semani, 76. Chierini, 89. Pacherini
Sovodnje: Simon, Galliussi, Filej, Bytyci (Petejan), Buffa, S. Tomsič, Visintin, Stergulz (Čavdek), Černe (Colella), Hriberšek. Trener: Cijan.
Primorje: Carmeli, Del Vecchio (Miot), Cerar, Santoro, Furlan, Pezzullo, Metullio, Pacherini, Danieli, Semani (Chierini), Cipolla (Romano). Trener: Ravalico.
Derbi 1. amaterske lige med Sovodnjami in Primorjem je poskrbel za neštete emocije, naposled pa so tri točke osvojili favorizirani gostje. Sovodnje so sicer sklenile prvi polčasu v vodstvu z 2:1 po zaslugi dveh zadetkov razigranega Visintina, začasno pa je izenačil Semani. V drugem polčasu je proseško moštvo zagospodarilo na igrišču in izenačilo s Semanijem. Nato so gostje oblegali nasprotnikova vrata, a je Metullia zaustavila prečka, Danielija pa vratar Simon. Gostje so sicer zasluženo povedli v 76. Minuti s Chierinijem, končni izid pa je v 89. minuti postavil Pacherini.

Zarja - Cormonese 1:0 (0:0)
Strelec: 90. Racman
Zarja: F. Aiello, Varglien, Norante, Marković, Pepelko, Debernardi, F. Bernobi, Arduini, Puzzer (Caselli), Marocco, Racman. Trener: Petagna.
Mladi Patrik Racman je postal junak tekme med Zarjo in Cormonesejem, saj je z zadetkom v zadnji minuti srečanja domačo ekipo popeljal do pomembnih treh točk. Racman je poskrel za zelo lep gol, saj je preigral dva nasprotnikova branilca, žogo pa je nato preusmeril naravnost pod prečko.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Villesse 2:2 (0:1)
Strelca: 78. Daris, 90. S. Nigris
Breg: Karan, Marchetti (Madrusani), Spinelli, Bolcich, Betrame, Belladonna, M. D'Alesio, Daris, L. Nigris, Pischianz (Kofol), S. Nigris. Trener Lacalamita.
Breg je na domačih tleh osvojil dragoceno točko proti drugouvrščeni ekipi iz Vileša, ki je že vodila z 2:0. Domači so se sicer predramili šele po drugem prejetem zadetku, saj so izenačili v zadnjih trinajstih minutah igre: v 78. je bil uspešen Daris, Sebastiano Nigris pa je poskrbel za izenačenje v izdihljajih srečanja.

3. AMATERSKA LIGA
Strassoldo - Gaja 2:3 (0:2)
Strelci: 16. Maschietto, 35. Palermo, 80. Torcello
Gaja: Bairani, Chinnicci, Spema, Palermo, Casertano, Lauro, Urbani (Vidoni), Ferluga (Torcello), Saule, Iurissevich, Maschietto (Mania). Trener: Venanzi.
Gaja je poskrbela za pravi podvig, saj je v gosteh premagala tretjeuvrščeni Strassoldo. Do druge prvenstvene zmage so se gostje dokopali po zaslugi zadetkov Maschietta in Palerma v prvem polčasu, v drugem delu srečanja pa je bil odločilen gol Torcella.