Iskanje

Sivitz Košuta in Farneti državna prvaka

9. okt. 2016 | 17:34
Dark Theme

Jadralca Čupe Simon Sivitz Košuta in Jaš Farneti sta se okitila z državnim naslovom v olimpijskem razredu 470. V Formii se je danes (nedelja) zaključilo državno prvenstvo v olimpijskih razredih: edini današnji plov sta suvereno zmagala in se z državnim naslovom okitila drugič v karieri. Drugo mesto med moškimi posadkami sta osvojila Capurro in Puppo (tretji absolutno), tretja pa sta bila Ferrari in Calabrò (njun trener je Gabrio Zandonà).
V olimpijskem razredu 470 sta odlično nastopili tudi mladinki Maria Vittoria Marchesini in Cecilia Fedel (SVBG in Sirena), ki sta v svojem krstnem nastopu osvojili absolutno 5. mesto, med dekleti sta bili drugi, med mladinci pa absolutno tretji. Obe posadki je vodil trener Matjaž Antonaz. Med dekleti sta zmagali evropski in svetovni mladinski prvakinji Benedetta Di Sale in Alessandra Dubbini, šele na tretje mesto pa sta se uvrstili olimpijki iz Ria Berta in Carraro.
V razredu 49erfx je Jana Germani (Sirena) s Francesco Bergamo osvojila končno peto mesto.