Športna nedelja: uspešna le Primorje in Breg

NOGOMET
PROMOCIJSKA LIGA
Aurora - Juventina 2:0 (0:0)
Juventina: Bon, Innocenti, Morsut, Racca, Popovič, Zorzut, Madonna (Valdisera), Antonutti (Predan), Novati, Nardella, Bardini (Sant). Trener: Sepulcri.
Slaba igra in tudi prestop. Juventina je v gosteh letos že drugič zapored izgubila. V taboru Juventine so bili zelo razočarani.

Ol3 - Primorec 1:0 (0:0)
Primorec: Bonin, Rihter, Mucio Grasso (Tuberoso), Vesnaver, Farosich, Scomegna, Cappai (Ruzzier), Gileno, Zacchigna, Davanzo, Rocca (Sarcano). Trener: Biloslavo.
Primorec je v prvem polčasu igral solidno in ustvaril nekaj priložnosti za gol. V drugem polčasu so varovanci trenerja Roberta Biloslava popustili in Ol3 iz Fojde je zmagoviti zadetek dosegel v četrt ure drugega dela.

1. AMATERSKA LIGA
S. Andrea S. Vito - Primorje 1:4 (1:3)
Strelci: 10. Cipolla, 14. Cipolla, 35. Danieli; 85. Ruggiero
Primorje: Carmeli, Miot, Cerar, Santoro, Del Vecchio, Chierini, Metullio, Semani, Danieli (Ruggiero), Pezzullo (Romano), Cipolla (Paoletti). Trener: Ravalico.
Ekipa s Proseka je že po četrt ure vodila z 2:0. Zmaga Primorja je bila povsem zaslužena.

2. AMATERSKA LIGA
Roianese - Breg 0:3 (0:1)
Strelci: 4. Martini; 77. M. D'Alesio, 60. M. D'Alesio
Breg: Karan, Spinelli, Pischianz (Badalucco), Bolcich, Pedrosa, Belladonna (Calabrese), M. D’Alesio, Daris, Martini, D. D’Alesio, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Breg je povedel že v 4. minuti z Jarom Martinijem. Piko na i so Lacalamitovi varovanci dali v drugem polčasu. Zmago so nogometaši Brega posvetili dolgoletnemu nogometašu in odborniku Marku Oti, ki je postal očka male Gaje.

3. AMATERSKA LIGA
Sagrado - Gaja 1:1 (1:1)
Strelec za Gajo: Palermo 10.
Gaja: Beyrami, Cerkvenic (od 50. Marcaccio), Spena, Jurissevich, Casertano, Lauro, Chinnici, Torcello (od 65. Ban), Saule (od 87. Lakoseljac), Palermo, Vrse (od 90. Mania).
Gaja je v prvem krogu 3. amaterske lige igrala neodločeno v Zagraju. Rumeno-zeleni so povedli s Palermom. Gostitelji pa so izenačili v 31. minuti s pomočjo enajstmetrovke, ki po mnenju trenerja Gaje Danila Venanzija ni bila pravična. Prvi Gaji je odlično igral 15-letni vratar Beyrami.