Ponedeljek, 22 april 2024

Brez regate za kolajne

24. sep. 2016 | 14:23

V kitajskem Qingdau se je danes zaključil kvalifikacijski del regate za svetovni pokal, jutri bo na vrsti še regata za kolajne. V njej pa ne bo slovenskih jadralcev Simona Sivitza Košuta in Jaša Farnetija. Člana Čupe sta namreč na zadnjih dveh regatah osvojila 15. mesto v prvem plovu, kljub 3. mestu v zadnji regati pa sta ostala brez uvrstitve v deseterico. Zdrknila sta namreč na 12. mesto in tako tudi zaključila nastope na Kitajskem. Prvo mesto je po kvalifikacijskem delu zadržala domača dvojica Lan/ Wang, ki je tako potrdila svoje višje mesto na svetovni jakostni lestvici (na 16. mestu). Drugo mesto sta osvojila tudi Kitajca Weng/Wen, tretja pa Japonca Ichino/Takashi.
Na Kitajskem je tekmovalo v olimpijskem razredu 470 tokrat smao 16 posadk, v glavnem Azijcev, med njimi sta bili le dve evrospski. Boljša od slovenskih »azzurrov« sta bila Šveda Fock in Dackhammar, ki sta zmagala oba zadnja plova in sta se povzpela na 7. mesto.