Petek, 19 april 2024

Dobro jutro Rio: Nicolai/Lupo v finalu, Mrak/Macarol šele sedmi

17. avg. 2016 | 7:35

SLOVENSKI JADRALKI PO PROTESU SEDMI - Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta po protestu Japonk Ai Kondo Yoshida in Miho Yoshioka s tretjega mesta nazadovali na sedmo in imata s 65 točkami sedaj 16 točk ali osem mest zaostanka za tretjeuvrščeno ameriško posadko ter s tem izredno malo možnosti, da bi v sredini regati za medalje (danes ob 21.05), ki šteje dvojno, osvojili vsaj bron.

ITALIJANA V FINALU, ODBOJKA NA MIVKI – Italijanska odbojkarja Paolo Nicolai in Daniele Lupo sta dosegla zgodovinski rezultat: v polfinalu sta bila z 2:1 (-15, 16, 13) boljša od Rusov Vjačeslava Krasilnikova in Konstantina Semenova in se tako uvrstila v finale. Igrala bosta proti svetovima prvakoma Brazilcema Alisonu in Brunu Schmidt. Finale bo v noči na petek. V ženski konkurenci bosta v finalu igrali nemška naveza Laura Ludwig/Kira Wlakenhorst in brazilska Agatha Bednarczuk/Barbara de Freitas.

VATERPOLO, POLFINALNI PARI - Na moškem vaterpolskem olimpijskem turnirju sta znana oba polfinalna para. Prvega sestavljata Hrvaška in Črna gora, drugega pa Italija in Srbija. Italija je v torek premagala Grčijo 9:5. Polfinalni tekmi bosta v četrtek.

ŠUTEJ NAPREJ, RATEJEVA KO - Slovenija je na atletskem stadionu zabeležila prvo uvrstitev v finale. 27-letna Ljubljančanka Tina Šutej se je prebila med dvanajst najboljših tekmovalk v skoku s palico, ki se bodo za olimpijska odličja merila v noči s petka na soboto. Šutejeva se je v finale uvrstila z rezultatom 455 centimetrov, kar je sicer pet centimetrov manj od norme. Brez finala pa je ostala Martina Ratej v metu kopju, ki je v kvalifikacijah dosegla 18. izid.

FERRARIJEVA SPET ČETRTA – Italijanska telovadka Vanessa Ferrari je včeraj nastopila v finalu parterja in osvojila tako kot v Londonu nehvaležno 4. mesto. Zmago in že četrto zlato kolajno je osvojila Američanka Simone Biles, ki je pometla s konkurenco, saj je sestavo izvedla za več štiri desetinke točke bolje od svojih tekmic. Srebro je šlo v roke njene rojakinje Alexandre Raisman, bron pa Britanki Amy Tinkler.

ATLETIKA - Američan Christian Taylor je z najboljšim rezultatom sezone (17,89 m) ubranil zlato v troskoku iz Londona 2012, kar je uspelo tudi hrvaški metalki diska Sandri Perković. Perkovićeva, junija 2011 je padla na dopinškem testu in nato odslužila šestmesečno prepoved nastopanja, je slavila z metom 69,21 metra. Jamajčan Omar McLeod je zmagal na 110 m ovire, Kanadčan Derek Drouin pa v skoku v višino (2,38 metra). Na tekmi 1500 m pa je dvaindvajsetletna Kenjika Faith Chepngetich Kipyegon je s časom 4:08,92 ugnala svetovno rekorderko Genzebe Dibaba iz Etiopije (4:10,27).

EDINA RUSINJA V FINALU - Darja Klišina, edina ruska atletinja, ki so ji dovolili nastopiti na olimpijskih igrah, se je uvrstila v finale skoka daljino. V kvalifikacijah je osvojila osmo mesto (6,64 m), najboljši izid pa je postavila evropska prvakinja Srbkinja Ivana Španović (6,87 m).

NOGOMET - Nemške in švedske nogometašice bodo igrale v finalu olimijskega turnirja. Evropske prvakinje Nemke so z 2:0 (1:0) premagale Kanado, Švedinje pa so s 4:3 (po 11-metrovkah) presenetljivo ugnale gostiteljice OI Brazilke.

ODBOJKA, SVETOVNE PRVAKINJE BREZ FINALA
– Na ženskem odbojkarskem turnirju so znani polfinalni pari: Srbija - ZDA in Nizozemska - Kitajska. Brazilske odbojkarice, olimpijske prvakinje iz Londona, so obstale v četrtfinalu. Z 2:3 so izgubile proti Kitajkam. Polfinale bo na sporedu v četrtek.

V ČETRTEK POLFINALI - ŽENSKA KOŠARKA
– Polfinalna para sta Španija - Srbija in ZDA - Francija. ROKOMET ŽENSKE – V ženskem rokometnem turnirju so se v polfinale uvrstile Nizozemska, Francija, branilka naslova Norveška in Rusija.

V NACRI ZLATO OČETA, SINOVA DANES ZA KOLAJNE – V jadralnem razredu Nacra 17 je zlato osvojila argentinska dvojica Santiago Lange in Cecilia Carranza. Lange, ki bo čez mesec dni dopolnil 55 let, je pred leti premagal raka, v Riu pa je nastopal s sinovoma. Yago in Klaus sta se uvrstila v regato za kolajne v razredu 49er.

PADLE NA DOPINGU - Ruske atletinje so ostale brez zlate medalje v štafeti 4 X 100 m, ki so jo osvojile leta 2008 na olimpijskih igrah v Pekingu, ker je bila po naknadnem pregledu vzorcev pozitivna Julija Čermošanskaja, je sporočil Mednarodni olimpijski komite (Mok).

KITAJSKA PREVLADA - Kitajske namiznoteniške igralke Li Xiaoxia, Liu Shiwen in Ding Ning so pričakovano osvojile zlato kolajno v ekipni tekmi. V finalu so premagale nemške tekmice s 3:0. V malem finalu so si bron priigrale Japonke, ki so s 3:1 premagale Singapur.

SVETOVNI REKORD - Gruzijec Laša Talakadze je s svetovnim rekordom osvojil zlato v dviganju uteži v kategoriji nad 105 kg. V potegu je dvignil 215 kg, kar je bil nekaj časa tudi svetovni rekord, v sunku pa 258 kg in je s skupaj 473 kg dosegel najboljši izid v dviganju uteži doslej.

VELODROM, KENNY SPET ZLAT
- Britanec Jason Kenny, ki je bil najboljši že v šprintu in osvojil tudi ekipno zlato, je osvojil prvo mesto tudi v keirinu na kolesarskem velodromu. Po dveh ponovitvah startov zaradi pobegov, po katerih ni bilo diskvalifikacij, je srebro osvojil Nizozemec Matthijs Buchli, bron pa Malezijec Azizulhasni Awang. Svetovni prvak Nemec Joachim Eilers je bil četrti.

DANES – Primorski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol bosta danes ob 21.05 nastopila na regati za kolajne v razredu 470. Slovenski rokometaši bodo igrali četrtfinale proti Danski ob 22.00. Italijanski odbojkarje čaka danes v četrtfinalu Iran (ob 23.00), vaterpoliske pa Rusija (ob 21.30). Ob 14.58 bo v kvalifikacijah nastopila Primorska kajakašica Špela Ponomarenko Janić: čaka jo preizkušnja na 500 m. V atletiki bodo podelili danes štiri komplete kolajn: 16.55 3000 m zapreke moški, 02.15 daljina ženske, 03.30 200 m ženske in 03.55 100 m ovire ženske. Zanimivo bo še na polfinalu 100 m ovire ženske in 200 m moški ob 01.15 (Bolt). Ob 21.00 uri se bo začele kvalifikacije skokov v vodo z 10-metrskega stolpa, kjer nastopa tudi Tržačanka Noemi Batki.