Sreda, 24 april 2024

Poškodovane Tee ni bilo v ospredju

9. jul. 2016 | 20:29

Po štirih letih suše se je Vanessa Ferrari vrnila na italijanski prestol. Na državnem absolutnem prvenstvu v športni gimnastiki v športni dvorani PalaRuffini v Turinu je v mnogoboju premagala vso konkurenco: osvojila je solidnih 58,950 točke). Še ne 26-letna Ferrarijeva, ki bo avgusta odpotovala na olimpijske igre v Rio de Janeiro, je postala državna prvakinja sedmič v svoji karieri. Z zadnjim naslovom je prehitela Lauro Bortolaso in tako postala italijanska najtrofejnejša telovadka vseh časov. Na drugo mesto se je uvrstila Carlotta Ferlito (57,700), tretja pa je bila Elisa Meneghini (56,350). Četrta je bila še ena članica reprezentance, ki bo odpotovala v Rio, Lara Mori (54,600). Poškodovana Tea Ugrin (Artistica 81), ki je bila lani državna prvakinja v mnogoboju, se je včeraj uvrstila šele na 12. mesto (26,950). Zaradi fizičnih težav v zadnjih tednih ni trenirala kot bi bila morala. Njen nastop v Turinu je bil do zadnjega celo pod vprašajem. Nazadnje se je vseeno skupaj s trenerjem Diegom Pecarjem odločila, da bo tekmovala. Zaradi poškodbe je vsekakor nastopila le na dveh orodjih: dvovišinski bradlji in gredi. Na dvovišinski bradlji je osvojila drugo mesto (14,300 točke). Uvrstila se je pred Ferrarijevo in za Martino Rizzelli.