Strelci: 55. Spetič, 75. Grujić, 88. Spetič
Kras: D’Agnolo, Salkič, Tomizza (Carlevaris), Facchin, Pahor, Simeoni, Maio, Kocman ( De Leo), Spetič, Grujić, Petracci (Stanicich). Trener: Kneževič.

KONČNE ODLOČITVE: Cordenons je napredoval v D-ligo, Torviscosa v državni play-off, Rivignano je izpadel v promocijsko ligo. Play-out in drugi izpadi bodo odvisni od razpleta v D-ligi. Kras in Vesna sta rešena.

PROMOCIJSKA LIGA
Primorec - Zaule 1:0

Sistiana – Juventina 0:2 (0:1)
Strelca: 12. Donda, 80. Sant (11-m) Juventina: Esposito, Spanghero, Iansig, Racca, Popovič (Morsut), Donda, Vidot (Impastato), Dragosavljević, Sant, Nardella, Marchioro (Dornik). Trener: Sepulcri.

KONČNE ODLOČITVE: San Luigi je napredoval v elitno ligo, Juventina je zaradi razlike v točkah v finalu play-offa, v prvem krogu bosta igrala Trieste Calcio - Costalunga. V 1. AL sta izpadla S. Andrea in Sevegliano. Play-out: Ronchi - Sangiorgina.

1. AMATERSKA LIGA
Breg - Sovodnje 1:4 (0:1)
Strelci: J. Visintin 42.; Hriberšek 52. in 63., Belladonna 65., Markovic 75.
Breg: Daris, Piccolo (Nardini), Rocca, Pohlen, Frangini, Belladonna, Simić, Nigris, Pippan, Vianello (Bortolin), Degrassi. Trener: Rocchetti.
Sovodnje: Dovier, Galliussi, Stergulz, Flocco, Bytyci, S. Tomšič, J. Visintin (Čavdek), Vanzo (Komjanc), Černe (Markovic), Hriberšek. Trener: Sambo.
Derbi zadnjega kroga je bil pomemben tako za Breg, ki je moral zmagati, če je želel igrati še dodatno tekmo za obstanek, in za Sovodnje, ki jim je za neposredni obstanek zadoščala točka. Prvi del srečanja je mnil v znamenju rahle premoči Brega. Prvo žogo pa je moral pobrati v mreži vratar Brega Daris po lepem strelu Jasona Visintina.
V drugem polčasu je bila igra bolj živahna. Sovodenjci so bili nevarni v protinapadih. V enem izmed teh je Hriberšek dosegel drugi in tretji gol. Za četrti gol pa je poskrbela trojica Galliussi (prva podaja)-Čavdek (druga podaja v sredini)-Markovic (strel v vrata). Pred tem je vodstvo znižal Belladonna. Več pa Breg ni uspel. Z novim porazom se dolinski »plavi« selijo v nižjo 2. amatersko ligo. Sovodenjci pa bodo tudi v prihodnji sezoni igrali v 1. AL.
Načelnik Brega Giuliano Prašelj: »Danes smo imeli še prižgan plamenček upanja, ki se je ugasnil v drugem polčasu. Drugib del sezone je bil katastrofalen. Ravnovesje v ekipi se je podrlo. V prihodnji sezoni bo treba začeti graditi čisto iz temeljev, od začetka.«
Predsednik Sovodenj Zdravko Custrin: »Kljub temu, da smo si obstanek zagotovili v zadnjem krogu, je bila sezona pozitivna. V ekipo smo uspeli vključiti nekaj mladih. Morda smo pričakovali boljše rezultate, vseeno pa smo zadovoljni.«

Mladost – Domio 3:2 (0:0)
Strelci: 47. Simeone, 48. Bressan, 65. M. Peric
Mladost: Peressin, D. Peric, Silvestri, Kogoj, Candusso, Buffolin, Bressan, Marušič, Simeone, M. Peric (A. Cadez), Ferletič (E. Cadez). Trener: Zuppicchini.
Mladost je z zmago proti Domiu dosegla neposredni obstanek v 1. AL.

Isonzo – Zarja 3:3 (0:3)
Strelci: 7. Šestič, 12. avtogol, 28. Tarable
Zarja: Pirra, Markovič, Norante, Ferro, Tarable (F. Bernobi), Varglien, Šestič, Zucchini, Marzini, Aiello, Cermelj. Trener: Marassi.

KONČNE ODLOČITVE: v promocijsko ligo je napredovala Pro Gorizia, Domio bo igral v finalu play-offa, v prvem krogu se bosta pomerila Gradese in Mariano. Breg in Porpetto sta izpadla v 2. AL, play-out: Terzo - Pro Romans.

2. AMATERSKA LIGA
Gaja - Sagrado 3:1

Primorje - Campanelle 5:0
Strelci: Danieli, Metullio, Romano, Riggiero, Zancola.

KONČNE ODLOČITVE: Primorje je napredovalo v 1. AL, play-off: Muglia - Audax, Chiarbola - Ruda; v 3. AL sta izpadla Gaja in Sagrado, play-out Campanelle - Alabarda.

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran - Montebelluna 76:69 (24:19, 41:40, 53:48)
Jadran: M. Batich 9 (3:4, 3:6, 0:4), Ban 25 (10:11, 3:10, 3:6), Ridolfi 11 (2:3, 3:4, 1:3), De Petris 4 (-, 2:9, -), Malalan 2 (-, 1:6, 0:1), Kojanec nv, Cettolo (-, -, -), Kocijančič nv, Daneu 3 (1:2, 1:4, 0:1), Rajčič 7 (-, 2:3, 1:5), Velikonja Grbac 15 (5:6, 2:6, 2:4). Trener: Mura. Izgubljene žoge: 9; pridobljene: 9; asistence: 13; skoki: 46 (32+14), SON: 31. PON: Rajčič in Malalan.
Jadran je zaključil redni del C-lige gold z domačo zmago proti Montebelluni, predvsem pa z uvrstitvijo v play-off. Po zvrhani meri smole v letošnji sezoni, se je zadnji krog tako razpletel, da se je združena ekipa nepričakovano uvrstila na sedmo mesto, tako da bo v soboto, 7. maja, v prvem krogu končnice igrala proti drugouvrščenemu Tarcentu. Gostje so srečanje odlično začeli, saj so takoj poskrbeli za delni izid 0:6. Nato je stopil v ospredje Ban, ki je v zadnjih minutah prve četrtine dosegel 8 točk, za vodstvo s petimi točkami naskoka domačih pa je poskrbel Velikonja Grbac ob zvoku sirene. Montebelluna je nato uprizorila pravi strelski šov, saj je v uvodu druge četrtine zadela štiri zaporedne mete za tri točke, navijači na Opčinah pa so morali počakati kar tri minute na prvi koš Jadrana. Domači so se nato predramili in z razpoloženim Ridolfijem izenačili pri izidu 38:38, trojka Bana tik pred glavnim odmorom pa je poskrbela za novo vodstvo združene ekipe. Če je bil prvi polčas bogat s koši, je bilo v tretji četrtini opaziti bolj malo uspešnih metov, saj sta obe ekipi zagrešili veliko napak, kljub temu pa je Jadran povečal vodstvo po zaslugi petih zaporednih točk Velikonje Grbaca v zadnji minuti. Slovenski košarkar je nato na začetku poslednje četrtine prispeval levji delež k najvišjemu vodstvu na tekmi (59:50). Jadran je tako osvojil tekmo, do slavja na Opčinah pa je prišlo po novicah, ki so preko spleta pronicale z ostalih igrišč. (av)