Športna nedelja: Sloga Tabor in Vesna KO

Cordenons - Sloga Tabor Televita 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)
Dvoboj prvouvrščenih na lestvici se je končal z zmago Cordenonsa.

ELITNA LIGA
Vesna - Tolmezzo 1:2 (1:1)
Strelec za Vesno: A. Kerpan 21.
Vesna: Carli, G. Kerpan, Muccio Crasso, Purič (Vatovec), Disnan, Potenza, E. Colja, Arduini, Menichini, A. Kerpan (Kosmač), Venturini (Sammartini). Trener: Sandrin.
Vesna je prva povedla z golom Alberta Kerpana. Pred odmorom so gostje izenačili in v drugem polčasu so dosegli še zmagoviti zadetek. Trener Vesne Sandrin je tokrat poslal na igrišče nekoliko spremenjeno postavo, saj čaka v sredo plave četrfinale državnega pokala v Sanremo. Kot zanimivost naj dodamo, da je drugouvrščeni Sanremo (elitna liga Ligurije) danes kar s 5:0 v gosteh premagal prvouvrščeni Finale.

Ism Gradisca - Kras Repen 1:1 (1:1)
Strelec: Spetič 3.
Kras: Zucca, Salkič, Simeoni, Tomizza, Pahor, Spetič, Facchin, Grujić, Smrtnik (Petracci), Maio (Poiani), Stančič. Trener: Žlogar.
Nogometaši Krasa so povedli že v 3. minuti s strelom z glavo Spetiča (po prostem strelu Tomizze). Domači Ism je nato uspel izenačiti v zadnji minuti prvega polčasa. V drugem polčasu so najlepšo priložnost za gol imeli gostitelji, ki so v 85. minuti zadeli vratnico. »Igrali smo preveč raztrgano. Smo v težavah,« je priznal predsednik Krasa Goran Kocman. Kras bo v sredo v Repnu (19.30) v zaostalem srečanju igral proti ekipi Cjarlins Muzane, ki je danes kar s 7:0 premagala Flaibano.

PROMOCIJSKA LIGA
Valnatisone - Primorec 1:0

1. AMATERSKA LIGA
Mladost – Breg 0:0
Mladost: Devetak, D. Peric, E. Cadez, Kogoj (Ferletič), Candusso, Buffolin, Furlan (Ferlez), Marušič, Simeone, M. Peric (A. Cadez), Leghissa. Trener: Zuppicchini.
Breg: Daris, Frangini (Pigato), Rocca, Bolčič, Leiter, D. Belladonna (De Grassi), Simič, Pohlen, Martini, Vianello, Cerebuch (Nardini). Trener: De Fabris.
Pomemben derbi v boju za obstanek med Mladostjo in Bregom se je zaključil brez zadetkov, tako da sta moštvi povečali naskok pred zadnjeuvrščenim Porpettom, ki je izgubil proti Zarji.

Zarja – Porpetto 2:1 (2:0)
Strelca: 16. Barut, 30. Cermelj (11-m) Zarja: Castellarin, Franco, Jevnikar, Aiello, Barut, Ferro, Grizonič, Zucchini, Marzini (Tarable), Šestič (Roviglio), Cermelj (F. Bernobi). Trener: Marassi.
Izključen: Zucchini (91.)
Zarja je po zaslugi odličnega prvega polčasa osvojila tri pomembne točke proti Porpettu.

2. AMATERSKA LIGA
Gaja - San Canzian Begliano 1:3

Ruda - Primorje 2:1
Strelec: Santoro.
Primorje je izgubilo v gosteh v Rudi. Presenetljivo pa je na domačih tleh izgubila tudi drugouvrščena Chiarbola. S 3:1 jo je premagala predzadnjeuvrščena Alabarda.