Športna nedelja: poraz Jadrana, Kras vodil 0:2 (nato 2:2)

ELITNA LIGA
Chions - Kras Repen 2:2 (0:1)
Strelca: Tomizza in Smrtnik.
Kras: Zucca, Košuta, Salkič, Tomizza, Pahor, Simeoni, Facchin, Grujić, Smrtnik, Maio, Stančič; D'Agnolo, De Leo, Kocman, Petracci, Sgorbissa. Trener: Žlogar.
Kras je zamudil lepo priložnost, da bi v Chionsu dosegel pomembno zmago. Rdeče-beli so že vodili z 2:0. Nato so jih gostitelji dohiteli.

PROMOCIJSKA LIGA
Sant’Andrea San Vito – Juventina 0:1 (0:0)
Strelec: 59. Antonutti
Juventina: Bon, Spanghero, Zanutto (Manfreda), Racca, Morsut, Dornik (Stabile), Marchioro, Antonutti, Sant, Nardella (Dragosavljević), Bardini. Trener: Sepulcri.
Zadetek Antonuttija je popeljal Juventino do dvanajste zmage v letošnjem prvenstvu.

DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Falconstar – Jadran 78:66 (17:18, 38:33, 58:52)
Jadran: M. Batich 7 (3:3, 2:6, 0:6), Ban 15 (4:6, 4:9, 1:2), Cettolo (-, -, 0:2), De Petris 12 (4:5, 4:8, -), Daneu 8 (-, 4:4, 0:2), Kojanec 2 (-, 1:2, -), Peric nv, Kocijančič (-, -, -), Rajčič 7 (-, 2:4, 1:3), Velikonja Grbac 15 (6:7, 3:7, 1:3). Trener: Mura. Izgubljene žoge: 25; pridobljene: 9; asistence: 8; skoki: 37 (25 + 12). SON: 21. PON: Cettolo.
Po treh zaporednih uspehih je Jadran izgubil v gosteh proti Falconstarju, ki je bil tudi v prvem delu sezone boljši od združene ekipe. Varovanci trenerja Mure so dobro začeli tekmo, saj so s košem Daneua v šesti minuti prve četrtine povedli z osmimi točkami prednosti (8:16). Sledilo pa je veliko napak, tako da so domači nato takoj odgovorili in se z delnim izidom 7:0 približali na eno samo točko zaostanka. Falconstar je nato na začetku druge četrtine izenačil in v 5. minuti tudi prvič povedel (26:25) ter si tik pred glavnim odmorom priigral nekoliko višjo prednost 5 točk. Tretjo četrtino je nato Jadran slabo začel, saj so domači po štirih minutah povedli s trinajstimi točkami prednosti (50:37). Gostje so nato zaostanek ponovno zmanjšali, saj so dve minuti pred koncem srečanja zaostajali za dve točki. Tedaj pa je Falconstar poskrbel za delni izid 13:2, s katerim je zapečatil srečanje. Naj dodamo, da so igralci Jadrana v štiridesetih minutah izgubili kar 25 žog. (av)

ODBOJKA
MOŠKA D-LIGA
Aurora – Val 3:0 (25:23, 27:25, 25:20)
Val: Juren 6, Faganel 6, Magajne 16, M. Devetak 2, Persoglia 13, R. Devetak 4, Nanut 0, Frandolič (L), I. Devetak, Braini in Bajt nv. Trener: Corva.
Val je doživel nepričakovan poraz proti Aurori, ki je pred tem srečanjem zbrala le dve zmagi.

ALPSKO SMUČANJE
V današnjem veleslalomu za točke FIS NJR je Katrin Don (SK Brdina) v Forniju di Sopra dosegla solidno 5. mesto v kategoriji mlajših mladink (1998-1999). V skupni razvrstitvi je bila Donova 13. Smučarka openskega kluba je bila s svojim nastopom zadovoljna, saj je osvojila 53 FIS točk.