Športna nedelja: Kras, Breg in Jadran OK, Slogi Tabor točki

Strelci: Stančič 12.; Del Riccio 46., Smrtnik 57. in Spetič v 75. (11-m)
Kras: D'Agnolo, Košuta (Simeoni), Salkič, Tomizza, Pahor, Spetič, Facchin, Grujić (Carlevaris), Smrtnik (Kocman), Maio, Stančič. Trener: Žlogar.
Lumignacco: Peressin, Cantarutti, Guobadia (Hotti), Vukelič, Borsatti, Klun, Del Riccio, Garzitto (Tomadini), Lionetti (Božič), Nardella, Sain. Trener: Cortiuola.
Rdeč karton: Borsatti v 75.
Repenski Kras je domače navijače osrečil s solidno predstavo in pomembno zmago: Žlogarjevi fantje so premagali vodilni Lumignacco, ki na tržaškem gostovanju ni pokazal bog-ve-kako lepe igre. Rdeče-beli so povedli v uvodnem delu srečanja z Dinom Stančičem, ki je bil na koncu junak srečanja, saj je v drugem polčasu tudi izsilil najstrožjo kazen. Enajstmetrovko je uspešno izvedel kapetan Luka Spetič, ki je tako zapečatil usodo gostov. Lumignacco, pri katerem igrajo tudi trije slovenski nogometaši z Obale (Koprčana Vukelič in Božič ter Ankarančan Klun), je sicer v prvi minuti drugega polčasa izenačil z Del Ricciom. Ampak to je bilo tudi vse, saj je kmalu zatem drugi gol za Kras dosegel Žiga Smrtnik. Resnici na ljubo so imeli gostje po Smrtnikovem golu še eno lepo priložnost za izenačenje, ki pa so jo zapravili. Za podatek naj dodamo še, da je Kras danes imel šele prvo najstrožjo kazen v svojo korist. Današnji pa je bil že 18. krog.

Chions - Vesna 2:2 (1:2)
Strelec za Vesno: Božičič v 5. in 33.
Vesna: Carli, G. Kerpan, Mucio Crasso (od 78. Venturini), Potenza, Disnan, Vatovec, Kosmač, Toffoli, Colja, Božičič, Menichini (od 61. Stanich). Trener: Sandrin.
Pravična delitev točk v Chionsu, kjer je Božičič dvakrat zadel iz kazenskega strela. Pri domačih je dva gola poskrbel nekdanji Krasov nogometaš Corvaglia.

1. AMATERSKA LIGA
Sovodnje - Mladost 1:0 (1:0)
Strelec: 39. Černe (11-m)
Sovodnje:Dovier, Stergulz, Clancis, S. Tomsič, Galliussi, Bernardis, Bytyci, C. Visintin, J. Visintin (Markovič), Černe (Čavdek), Hriberšek. Trener: Sambo.
Mladost: Devetak, D. Peric, Silvestri, Ferletič (Furlan), Candusso, E. Cadez, Vizintin, Marušič, Ferlez (Zollia), M. Peric, Milič (Simeone). Trener: Gon.
Igralci Sovodenj so po zaslugi enajstmetrovke osvojili derbi proti Mladosti in tako vknjižili tri zelo pomembne točke v boju za obstanek. Gre za drugo zaporedno zmago varovancev trenerja Samba, ki so tokrat lahko računali na zelo številno publiko.

DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran - Bassano 84:66 (25:20, 42:32, 60:50)
Jadran: M. Batich 9 (-, 0:1, 3:7), Ban 28 (8:8, 7:12, 2:5), Cettolo (-, 0:1, 0:1), De Petris 25 (3:6, 11:18, -), Daneu (-, 0:2, 0:1), Kojanec (-, -, 0:1), Ridolfi 7 (1:5, 3:7, 0:2), Rajčič 4 (-, 2:3, 0:1), Peric (-, -, 0:1), Velikonja Grbac 11 (2:2, 3:4, 1:3). Trener: Mura. Izgubljene žoge: 9; pridobljene: 11; asistence: 12; skoki: 38. SON: 17.
Košarkarji Jadrana so na najboljši način prekinili serijo porazov, saj so v tržiški telovadnici povsem nadigrali Bassano, ki je imel do tega srečanja enako število točk kot varovanci trenerja Mure. Potem ko so domači sklenili prvi polčas z desetimi točkami prednosti, so bili gledalci v tretji četrtini priča izvrstni igri Boruta Bana, ki je dosegel 12 zaporednih točk. Jadran je tako podvojil prednost, nasprotniki so se nato sicer nekajkrat približali, Batich in soigralci pa so ohranili mirno kri in zasluženo osvojili dve točki. Naj omenimo krstni nastop v dresu združene ekipe Tarasa Velikonje Grbaca, ki je odlično opravil svojo nalogo, poleg njega pa sta izvrstno odigrala Ban in De Petris. (av)

DEŽELNA C-LIGA SILVER
Breg – Fogliano 68:67 (18:11, 39:28, 48:52)
Breg: Carra 13 (4:7, 3:7, 1:2), Mattiassich nv, Zobec 7 (-, 2:3, 1:4), Pigato 7 (1:2, 3:7, 0:1), Slavec 2 (-, 1:1, -), Vecchiet 13 (4:6, 3:7, 1:2), Semec (-, 0:2, 0:1), Cigliani 17 (2:2, 3:8, 3:5), Crismani (-, 0:1, 0:1), Gelleni 9 (1:2, 4:6, 0:1). Trener: Krašovec.
Breg se je moral pošteno namučiti, da je v kraju San Giorgio di Nogaro strl odpor Fogliana. Varovanci trenerja Krašovca so tako dosegli že trinajsto zaporedno zmago.

ODBOJKA
MOŠKA B2-LIGA
Sloga Tabor Televita - Treviso 3:2 (22:25, 25:13, 25:23, 21:25, 16:14)
Sloga Tabor Televita: Biribanti 36, Bolognesi 9, Cettolo 10, Ivanović 14, Peterlin 6, Rigonat 4,  Privileggi (L), Iaccarino 3, Jerič, Kante, Vattovaz. Trener: Gregor Jerončič.
Sloga Tabor Televita je po izredno razburljivi tekmi in po petih setih premagala trdoživi Volley iz Trevisa in je tako po koncu prvega dela prvenstva sama na prvem mestu na lestvici.

MOŠKA D-LIGA
Olympia - Soča 3:1 (12:25, 25:12, 25:14, 25:22)
Olympia: Russian 2, Pahor 18, Pellis 8, S. Komjanc 16, Franzot 6, Waschl 13, A. Čavdek (L), Cotič 0, Margarito, Princi in Bensa n.v. Trener: Battisti.
Soča: Cetto 1, Cobello 16, A. Černic 8, M. Černic 9, Klanjšček 5, Rutar 12, J. Hlede n.v., D. Hlede 0, Pelizzari 0, Polesel (L). Trener: Kustrin.
Prvouvrščena Olympia se je morala pošteno potruditi, daj je Soča nudila precejšen odpor. Prvi set so gladko osvojili varovanci trenerja Maura Kustrina, ki so nato v drugem in tretjem setu popustili. Četrti set je bil veliko bolj izenačen. V končnici so bili bolj zbrani varovanci Lucia Battistija, ki ostajajo tako še s polnim izkupičkom.