Flaibano - Vesna 2:4 (1:4)
Strelci: v 2. iz 11-m Namio, 6. Potenza, 19. Kosmač, 22. Colja, 39. Colja; 63. Rossi
Flaibano: Cicutti, Pontoni, Tisiot, Rebustini, Righini, Gallinelli, Zucchi, Pinzano, Rossi, Bivi, Namio. Trener: Rossi
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Avdić (od 89. Purič), Disnan, Vatovec, Kosmač (od 61. Menichini), Toffoli, Colja (od 75. Stanich), Božičič, Venturini. Trener: Sandrin.

Kriška Vesna je prvič v zgodovini slovenskega nogometa v Italiji osvojila državni pokal elitne lige. V Manzanu je kar s 4:2 zasluženo premagala Flaibano. Pred dvema letoma bi podvig skorajda uspel repenskemu Krasu, ki pa je v finalu izgubil proti Chionsu.
Začetek tekme v Manzanu je bil izjemno pester. V slabih desetih minutah sta padla dva gola. Flaibano je povedel že v drugi minuti po zaslugi najstrožje kazni, ki jo je uspešno izvedel napadalec Namio. Flaibano je vodil le slabe štiri minute, saj je Potenzi uspelo izenačiti po lepi podaji Božičiča. Dve minuti kasneje je proti vratom nevarno streljal David Colja. Vratar furlanske ekipe je solidno branil. Ekipa iz Križa je povedla v 19. minuti z lepim golom Venturinija. Dolga podaja z "outa" Gorana Kerpana, David Colja je z glavo "podaljšal" žogo v mali kazenski prostor, kjer je bil Venturini najbolj spreten. Tretji gol Vesne je padel dve minuti kasneje, ko se je David Colja z dvojno podajo z Venturinijem prebil v kazenski prostor in z natančnim strelom premagal vratarja Flaibana. Resnici na ljubo se obrambna vrsta furlanske ekipe ni bog-ve-kako izkazala. Flaibanova obramba si je privoščila še eno napako v 39. minuti. Pravzaprav presenetil jih je David Colja, ki je z žogo med nogama pretekel polovico igrišča in nato usnje potisnil v mrežo. Flaibano je drugi gol dosegel v drugem polčasu. Vesna se nato ni več pustila presenetiti.

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran - Mestre 60:66 (18:17, 32:22, 46:43)
Jadran: M. Batich 7 (-, 2:5, 1:2), Ban 16 (8:9, 4:9, 0:2), De Petris 14 (4:8, 5:16, -), Malalan 18 (4:5, 4:10, 2:6), Rajčič 2 (-, 1:5, 0:2), Kojanec (-, -, 0:1), Ušaj nv, Daneu 3 (-, -, 1:2), Kocijančič (-, -, -), Peric nv. Trener: Andrea Mura. Izgubljene žoge: 12; pridobljene: 12; asistence: 12; skoki: 36. SON: 17.
Na dan Treh kraljev trojica Ban-Malalan-De Petris (slednji se je sicer predramil le v zadnji četrtini) ni zadostovala, da bi preprečila nov poraz Jadrana, ki je tako novo sončno leto začel z neuspehom, čeprav so bili Murovi varovanci skozi večji del tekme v vodstvu.