Športna nedelja: poraza Olympie in Jadrana, Sloga Tabor OK

21. nov. 2015 | 19:47

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Conegliano – Jadran 58:50 (18:16, 28:27, 44:36)
Jadran: M. Batich 11 (4:4, 2:7, 1:6), Ban 9 (6:6, 0:6, 1:5), De Petris 6 (0:1, 3:6, -), Malalan 10 (0:1, 5:9, 0:5), Daneu 0 (-, -, 0:2), Kojanec 2 (-, 1:2, 0:3), Ridolfi 4 (2:5, 1:4, 0:1), Cettolo 3 (-, 0:1, -1:5), Rajčič 5 (-, 1:3, 1:4), Skoko nv. Trener: Andrea Mura. Izgubljene žoge: 16; pridobljene: 5; asistence: 8; skoki: 48 (28 + 20). SON: 24. PON: Cettolo.
Jadran je v Coneglianu doživel drugi zaporedni poraz v letošnji C-ligi gold. Potem ko so domači v uvodnih minutah povedli z osmimi točkami prednosti (12:4), je Jadran odreagiral in stanje prvič izenačil v drugi minuti druge četrtine s košem Ridolfija. Temu je nato sledila serija napak pri metu tako na eni kot na drugi strani igrišča, srečanje pa je bilo izenačeno do glavnega odmora. Naj navedemo podatek, da sta obe ekipi v samem prvem polčasu skupno zgrešili kar 44 metov. Začetek drugega polčasa je bil nato katastrofalen za Jadran, saj so domači poskrbeli za delni izid 12:0, prvi koš pa so gostje dosegli šele po šestih minutah in pol. Ban in soigralci so v poslednji četrtini le odreagirali in se približali na dve točki zaostanka (50:48) dve minuti pred koncem srečanja. Nato pa so domači poskrbeli za nov, odločilen, delni izid in osvojili srečanje. Naj omenimo še, da so igralci Jadrana za tri točke metali le 12-odstotno (4:31). (av)

ODBOJKA
DRŽAVNA B2-LIGA
Casalserugo - Sloga Tabor Televita 1:3 (25:18, 19:25, 20:25, 16:25)
Sloga Tabor Televita: Biribanti 15, Bolognesi 11, Cettolo 10, Jerončič 4, Kante 12, Rigonat 3, Peterlin (L), Ivanović, Privileggi. Trener: Gregor Jerončič.
Sloga Tabor je po četrtem krogu sama na vrhu lestvice državne B2-lige.

Cordenons – Olympia 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)
Olympia: Hlede 0, Pavlović 2, Juren 8, Persoglia 2, Zampar 4, Visin 4, Corsi 0, Komjanc 5, Vogrič 5, Vidotto 2, Princi 0, A. Čavdek (L1), Š. Čavdek (L2), Brun nv. Trener: Marchesini.
Olympia je v gosteh odigrala verjetno najslabšo tekmo v letošnjem prvenstvu in je zasluženo izgubila proti Cordenonsu.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Vesna - Flaibano 1:1 (0:0)
Strelca: Venturini v 60. in Benedetti (F) 73.
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Avdić, Disnan (Muccio Crasso), Puric, Kosmač, Toffoli, Colja, Božičič (Arduini), Venturini (Menichini). Trener: Sandrin.
Tekma v Križu je bila vseskozi izenačena in temu primeren je bil končni izid. V prvem polčasu so gostitleji ustvarili dve lepi priložnosti za gol, gostje pa eno. V uvodnem delu drugega polčasa je Vesna povedla z Venturinijem, ki je z glavo preusmeril žogo po podaji s kota (gostje se niso strinjali z odločitvijo stranskega sodnika, ki je dosodil strel s kota). V nadaljevanju so domačini popustili in Flaibano je izkoristil napako v domači obrambi. Na koncu srečanja bi lahko Vesna dosegla zmagoviti gol s Coljo, ki je zbežal branilcu, na koncu pa so mu zmanjkale moči in njegov strel je bil prešibak, da bi lahko premagal vratarja. V prihodnjem krogu bo Vesna igrala v gosteh proti vodilnemu Lumignaccu, ki je danes zmagal 1:0.

Tricesimo - Kras Repen 2:3 (0:2)
Strelci za Kras: Maio, Pahor, Smrtnik.
Kras Repen: D'Agnolo, Salkič, Simeoni, Tomizza, Pahor, Spetič, Sgorbissa, Facchin, Smrtnik, Maio, Petracci; Zucca, Racman, Vascotto, Košuta, Stančič, Kocman, Carlevaris. Trener: Žlogar.
Kras je v gosteh v Taržizmu dosegel pomembno zmago v boju za zgornji del lestvice. Žlogarjevi fantje so po prvem delu vodili z 2:0. Nato so domačini zmanjšali zaostanek, čeprav se Kras ni pustil presenetiti in dosegel še tretji gol s Smrtnikom. Pred koncem je Tricesimo še enkrat premagal vratarja D'Agnola, kar pa je bilo tudi vse. Kras je zasluženo odnesel domov vse tri točke.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina – Primorec 4:1 (2:0)
Strelci: 22. Bardini, 29. Antonutti, 65. Nardella 11-m, 68. Lolato, 81. Dragosavljević
Juventina: Bon, Scrazzolo, Manfreda, Racca, Morsut, Zorzut, Dragosavljević (Zanutto), Antonutti, Sant (Stabile), Nardella (Donda), Bardini. Trener: Sepulcri.
Primorec: Sorrentino, Rihter, Lolato, Omari, Vesnaver, De Bernardi, Grego, Cappai, Ruzzier (Sadik), Davanzo, Rocca (Gileno). Trener: Biloslavo.
Rdeči karton: 79. Rihter.
Juventina je na derbiju v Štandrežu potrdila visoko mesto na lestvici in zasluženo premagala Primorec.

1. AMATERSKA LIGA
Sovodnje – Gradese 0:0
Sovodnje: Dovier, Tomsič, Komjanc, Flocco, Bytyqi (Čavdek), Galliussi, Markovič, C. Visintin (Černe), Vanzo (De Fornasari), Hriberšek, J. Visintin. Trener: Sambo.
Sovodenjci so zamudili enkratno priložnost, da bi osvojili tri točke, saj je Claudio Visintin zastreljal enajstmetrovko, varovanci trenerja Samba pa v drugem polčasu niso znali izkoristiti številčne premoči.

Zarja - Aquileia 3:0 (1:0)
Strelci: 29. F. Bernobi; 66. F. Bernobi, 84. Tarable
Zarja: Castellarin, Franco, Norante, Varglien, Barut, Šestič (Aiello), Zucchini, F. Bernobi (R. Bernobi), Marzini, Tarable, Ruzzier (Stolfa), trener Vitulič.

Mariano - Breg 0:0