7. nov. 2015 | 20:42

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran - Arzignano 70:64 (16:20, 27:35, 55:50)
Jadran: M. Batich 7 (4:8, 0:1, 1:6), Cettolo 3 (1:2, 1:1, 0:2), De Petris 9 (5:10, 2:13, -), Malalan 13 (-, 5:9, 1:2), Kojanec nv, Ban 18 (2:6, 5:9, 2:7), Ridolfi 7 (4:8, 0:1, 1:3), Daneu 3 (-, 0:1, 1:2), Rajčič 10 (1:2, 2:5, 2:4), Skoko nv. Trener: Andrea Mura. Izgubljene žoge: 9; pridobljene: 9; asistence: 13; skoki: 40 (25 + 15). SON: 19.
Jadran je po pravem boju in po zaslugi dobrega drugega polčasa osvojil dve zelo pomembni točki proti Arzignanu. V uvodnih minutah je bila publika na Opčinah priča grdi tekmi, saj so kraljevale napake, tako da je bilo težko verjeti, da sta ekipi lani nastopali v državni B2-ligi. Jadran pa je igral vsekakor slabše od gostov, ki so že od vsega začetka povedli in si takoj priigrali pet točk naskoka, domači pa so zgrešili veliko metov, predvsem pa so z zelo nizkimi odstotki metali proste mete. Odmor med prvim in drugim polčasom pa je zagotovo koristil Murovi četi, saj so domači v tretji četrtini igrali kot prerojeni; dosegli so namreč v desetih minutah več točk kot v celem prvem delu srečanja in s košem Malalana tudi prvič povedli na tekmi (50:48). Arzignano se je nato na koncu zadnje četrtine približal na eno točko razlike, trojka Ridolfija pa je omogočila, da je Jadran zadihal in zasluženo osvojil srečanje. Naj omenimo, da bi se lahko Jadran na lažji način dokopal do zmage, ko bi nekoliko bolj natančno izvajal proste mete (16:34 na koncu tekme). (av)

NOGOMET

ELITNA LIGA
Vesna - Sanvitese 2:1
Strelca: Božičič v 5. in G. Kerpan v 79.
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Avdič, Disnan, Purič, Stnich (Solja), Toffoli, Kosmač (Sammartini), Božičič, Venturini (Menichini), trener Sandrin.
Vesna je proti solidni ekipi iz San Vita al Tagliamento dosegla pomembno zmago.

Gemonese - Kras 0:0
Gemonese: Tusini, Bortolotti, Marcon (Polo), Di Lenarda, Zucca, Persello, Cargnelutti, Kalin, Monnels (Collini), Tocchetto, De Baronio (Bolzoni); Tessitori, Mansutti, Scubla, Ros. Trener: Pittilino.
Kras Repen: D'Agnolo, Salkič, Tawgui, Carlevaris (Tomizza), Pahor, Spetič, Sgorbissa, Facchin, Smrtnik, Maio (Stančič), Petracci (Kocman); Zucca, Racman, Simeoni, Košuta. Trener: Žlogar.
Kras se je iz gostovanja v Guminu vrnil s točko, kar je navsezadnje pravično plačilo. Sodnik oziroma stranski sodnik je v drugem polčasu razveljavil zadetek Gemoneseja, zaradi prekrška nad Janom Pahorjem.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Sevegliano 2:1 (0:1)
Strelci: 15. Avian, 80. Bardini, 85. Scrazzolo
Juventina: Bon, Spanghero, Manfreda, Racca (Zanutto), Morsut, Popovič (Scrazzolo), Iansig (Donda), Antonutti, Sant, Zorzut, Bardini. Trener: Sepulcri.
Okrnjena Juventina je v zadnjih desetih minutah strla odpor trdoživega Sevegliana in osvojila tri zlata vredne točke.

Sant'Andrea - Primorec 0:1 (0:1)
Strelec: v 43. Castrillon.
Primorec: Perissinotto, Rihter, Cappai, Omari, Vesnaver, Debernardi, Greco, Ruzzier (Davanzo), Castrillon (Asim), Sarcano, Caselli (Male), trener Biloslavo.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost - Isonzo 2:1
Strelca: 30. Ferletič, 70. Peric D.
Mladost: Ballerino, D. Peric, Gergolet, M. Peric (E. Cadez), Candusso, Bressan, Zollia, Marušič, Simeone (Vizintin), Ferletič, Skarabot (A. Cadez). Trener: Gon.
Mladost je prekinila rezultatsko sušo z lepo zmago proti Isonzu.

Terzo - Breg 2:0

Porpetto - Sovodnje 1:1
Strelec: 77. J. Visintin
Sovodnje: Dovier, Stergulz, Clancis (Pavletič, Komjanc), Flocco, Galliussi, Bytyqi, Markovič (Tomsič), C. Visintin, Vanzo, Hriberšek, J. Visintin. Trener: Sambo.
Rdeč karton: Clancis (na klopi)
Igralci Sovodenj so v Porpettu doživeli hladno prho v zadnji minuti srečanja, ko so domači izenačili po zaslugi nekoliko radodarne enajstmetrovke.

Zarja - Cormonese 1:0
Strelec: Cermelj iz 11-m v 39. min.
Zarja: Castellarin, Franco, Grizonič, Barut, Ferro, Šestič, Zucchini, F. Bernobi (Morante), Marzini, Puzzer (Markovič), Cermelj (Aiello), trener Vitulič.