KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Bassano - Jadran 81:90 (26:21, 39:43, 58:65)
Bassano: Pagnon nv , Zonta 1, Salvato 0, Maiello 19, Vazzana 15, Bordignon 10, Bevilacqua 5, Morelli 0, Gallea 12, Kuschev 19, Meneghin, Sorato. Trener: Matteo Mattioli. Izgubljene žoge: 12; pridobljene: 2; asistence: 9; skoki: 24 (10 + 14). SON: 20. PON: Gallea.
Jadran: M. Batich 5 (-, 1:1, 1:3), Kojanec 2 (-, 1:2, 0:1), Ban 31 (4:5, 9:11, 3:7), Ridolfi 5 (-, 1:3, 1:1), Cettolo 4 (1:1, -, 1:1), De Petris 16 (8:10, 4:4, -), Malalan 8 (2:2, 3:3, 0:3), Daneu 0 (-, 0:3, 0:2), Rajčič, D. 5 (-, 1:5, 1:2), D. Batich 14 (-, 4:4, 2:2). Trener: Andrea Mura. Izgubljene žoge: 8; pridobljene: 8; asistence: 10; skoki: 26 (15 + 11). SON: 27. PON: Malalan.
Po porazu v uvodnem krogu prvenstva je Jadran prišel do prve zmage v letošnji C-ligi gold in to v gosteh proti mladi peterki iz Bassana. Tekmo so domači dobro začeli, saj so si po zaslugi dobre igre ukrajinskega centra Kuscheva priigrali deset točk prednosti (23:13). Sledila je reakcija Jadrana, ki je z dvojico Daniel Batich – De Petris zaostanek razpolovil pred koncem prve četrtine. V drugi četrtini je Bassano ponovno nekoliko zbežal (39:30), a so jadranovci še enkrat odlično odgovorili in z delnim izidom 0:14 sklenili prvi polčas v vodstvu. Na polovici tretje četrtine je nato Bassano izenačil in povedel z eno točko prednosti, tedaj pa je stopil v ospredje Malalan, ki je v eni minuti dosegel šest točk. Tokrat odlični Ban je zelo dobro začel tudi poslednjo četrtino in popeljal svojo ekipo do vodstva devetih točk. Sledili sta trojki Cettola in Rajčiča, s katerima je Jadran povedel s trinajstimi točkami prednosti (62:75). Nato pa so bili gledalci priča pravemu »black-outu« gostov, tako da so se domači z delnim izidom 11:0 približali na goli dve točki zaostanka. Jadranovci pa so obdržali mirno kri in zasluženo osvojili srečanje. Med posamezniki je izstopal Borut Ban (31 točk z 9:11 pri metu za dve točki), trener Mura pa je poslal na igrišče vseh deset igralcev. (av)

DEŽELNA C-LIGA SILVER
Bor Radenska - Codroipese
61:58 (19:14, 27:24, 44:40)
Bor: Basile 10 (2:2, 4:8, -), N. Daneu 4 (-, 2:4, 0:1), Crevatin 11 (-, 1:2, 3:5), Scocchi 9 (2:2, 2:3, 1:8), Marchesan 11 (4:5, 2:6, 1:1), Marusic 14 (-, 4:5, 2:6), Doz 2 (-, 1:4, -), Devcich, Mozina (-, 0:3, -), Kocijančič n.v., T. Daneu n.v. Trener: Dean Oberdan.
Borovci so na prireditvi »Basket day« uspešno opravili krstni nastop v letošnji C-ligi silver in premagali močni Pallacanestro Codroipese. Varovanci trenerja Oberdana so prikazali lepo skupinsko igro, saj je četverica igralcev dosegla vsaj 10 točk.

NOGOMET

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - San Giovanni 1:0
Primorec - Sangiorgina 0:2

1. AMATERSKA LIGA
Breg - Aquileia 0:0
Breg: Daris, Sovic, Frangini, Leiter, Bolcic, Semani (Pohlen), Bortolin (Bampi), Belladonna, Nigris, Pippan, Martini. Trener: De Fabris.
Breg je zamudil lepo priložnost, da bi prvič letos zmagal pred domačimi navijači. Gostitelji so vsekakor imeli nekaj več od igre, čeprav tekma ni bila na visokem nivoju.

Sovodnje - Romans Medea 0:2
Porpetto - Mladost 1:1
V 1. AL je izgubil tudi vodilni Gradese. Zarja, ki je v soboto premagala Domio 1:0, je z 10 točkami prva na lestvici.

2. AMATERSKA LIGA
Roianese - Primorje 0:0
Primorje je zgrešilo enajstmetrovko z Danielijem. Tretjo v štirih krogih.
Muglia - Gaja 3:1

ODBOJKA
MEMORIAL LAURE MAVER
Ženski odbojkarski turnir je osvojil tržaški Virtus. Izidi: Virtus - Zalet Sloga 3:2, Zalet Sloga - Zalet Kontovel 3:0, Virtus - Zalet Kontovel 3:2.

TURNIR V PORTOGRUARU
Združena goriška moška ekipa Olympie je v Portogruaru zmagala na turnirju, ki ga je organiziral domači klub. V polfinalu je Olympia premagala La Piave Volley s 3:1. V finalu pa še Portogruaro s 3:0.