Strelca: Episcopo v 51. iz 11-m in Mattioli v 54. iz 11-m, 67. Spetič 11-m
Giorgione: Bevilacqua, Dotti, Eberle, Fontana, Vigo (Done), Nenzi (Giacomazzi), Episcopo, De Stefani, Gazzola, Mattioli, Podvorica (Vio). Trener: Paganin.
Kras Repen: Dagnolo, Spetič, Božič (od 59. Corvaglia), Cvijanovič, Delnero, Maio (od 55. Simeoni), Babičev (od 80. Facchin), Kneževič, Ranič, Grujić. Trener: Žlogar. 12 Budicin, 13 Castellano, 14 Simeoni, 15 Boškovič, 16 Facchin, 17 Petracci, 18 Corvaglia, 20 Mosetti.
Sodnik: Fichera iz Catanie.
Izključen: De Stefani v 93. min.

Po eni sami sezoni se Kras Repen vrača v deželno elitno ligo. Želja po obstanku je bila velika, toda v Castelfrancu Venetu je prevladala hitrost mlajših gostiteljev, ki so si resnici na ljubo zaslužili zmago. Gostitelji so bili v prvem polčasu boljši in vratar Dagnolo je vratar vsaj dvakrat odločilno posredovati. Prvi del se je končal brez golov. Kar dva pa sta padla v uvodnih minutah drugega polčasa. Oba iz enajstmetrovke. Prvo je zakrivil Babičev (pred tem je zgrešil Dagnolo), nato pa še Božič. Krasova reakcija je bila jalova. Žlogarjev je nekoliko spremenil postavo. V igro je vstopil Corvaglia, ki je poživel fazo napada. Tudi Grujić in Spetič sta se nekoliko bolj potrudila. Corvaglia je izsilil najstrožjo kazen, ki jo je nato uspešno streljal Spetič. Tekma se je razživela. Kljub temu Krasu ni uspelo izenačiti. V zadnjem delu jim je zmanjkalo moči. Na koncu so se obstanka veselili igralci Giorgioneja (srednja starost 22 let). Kras bo znova igral v elitni ligi.

KRONIKA TEKME
51. min. GOL Giorgione! 11-m za Giorgione. Zakrivil jo je Babičev, ki mu je sodnik pokazal tudi rumeni karton. Z bele točke je bil uspešen Episcopo. Kot pa je po slabem posredovanju zakrivil Dagnolo.
54. min. GOL Giorgione za 2:0! Drugo enajstmetrovko je zakrivil Božič. Uspešen je bil Mattioli. Kras zdaj potrebuje pravi čudež.
65. min. Prva resna priložnost za Kras. Kneževičev strel je lepo ubranil domači vratar.
67. min. GOL Kras! Corvaglia si je izboril 11-m, ki jo je uspešno izvedel Spetič.
Vse tri 11-m si lahko ogledate na naši facebook strani Primorski_sport.

70. min. Dagnolo je še enkrat mojtrsko branil po nevarnem strelu z glavo.
95. min. Konec tekme. Kras je izgubil in izpadel v elitno ligo.

Prvi polčas je glede na prikazano igro in priložnosti pripadel Giorgioneju. Kras se je v glavnem branil in skušal presenetiti v sicer redkih protinapadih. Žlogarjevi varovanci so bili v težavah predvsem na sredini igrišča. V drugem polčasu bo moral trener Krasa spremeniti taktično postavitev. Kras bo moral igrati bolj napadalno, saj se bo drugače z neodločenim izidom rešil Giorgione. Za Kras pride v poštev le zmaga.
V Castelfranco Veneto je odpotovalo tudi okrog 150 navijačev Krasa. Skupaj je okrog 600 gledalcev.
Rezultat na tekmi Dro - Triestina je po prvem polčasu neodločen 0:0.

5. min. V uvodnih minutah sta bili moštvi po enkrat nevarni v obeh kazenskih prostorih.
8. min. Vratar Dagnolo odločilno posegel v malem kazenskem prostoru.
15. min. Uvodnih četrt ure je mimo. Giorgione igra bolj čvrsto. Kras skuša presenetiti v protinapadih.
23. min. Kras v težavah. Sodnik ima ostre kriterije, pokazal je že štiri rumene kartone (Ranič, Božič in Cvijanovič)
28. min. Priložnost za Giorgione. Gneča in velika zmeda v kazenskem prostoru Krasa. Po pol ure igra boljše Giorgione.
39. min. Giorgione znova blizu gola po podaji s kota. Igralci Krasa so v težavah na sredini igrišča. Gostitelji so hitrejši.
45. min. Kras je končal prvi polčas v napadu. Podaja s kota pa ni bila uspešna.