Petek, 19 april 2024

Zarja napredovala, šok v Dolini!

16. maj. 2015 | 21:50

Zarja je napredovala v 1. AL. Šok za Breg v Dolini. Play-off ostaja za Juventino tabu. Tako bi lahko na kratko napisali o današnjih finalih končnice v raznih deželnih amaterskih ligah. V promocijski ligi je Juventina v Trstu izgubila proti San Luigiju s 3:1 in bo tako tudi v prihodnji sezoni igrala v promocijski ligi. San Luigi bo igral še dodatno tekmo za napredovanje proti Flaibanu, ki je s 4:2 premagal Porcio.
V 1. AL je Breg že drugo leto zapored v finalu ostal praznih rok. Za hladno prho in pravi šok je poskrbela Sistiana, ki je v 94. minuti s Kočičem (11-m) zadela četrti gol in v Dolini zmagala s 4:3. Še do 85. minute je Breg vodil s 3:2. Nato je so gostje dosegli tri gole. Trikrat se je med strelce vpisal Marko Kočič.
V finalu končnice 2. AL je Zarja v Bazovici pred številnim občinstvom premagala Mladost. Edini gol Francesca Bernobija je padel že po 21 sekundah. Zarja bo tako v prihodnji sezoni igrala v 1. AL. »Postavili smo piko na i uspešni sezoni,« je po tekmi dejal presrečni kapetan Zarje Matteo Pipan.
Resnici na ljubo imata tudi Breg in Mladost nekaj možnosti, da napredujeta v višjo ligo. Njuna usoda bo odvisna od nastopov Krasa in Triestine, ki se bosta v D-ligi potegovala za obstanek v nedeljo, 24. maja. Pa tudi od Cjarlinsa Muzaneja, ki igra play-off elitne lige. Furlanska ekipa je danes v gosteh izgubila proti Varesini s 3:1.

PROMOCIJSKA LIGA (play-off) - San Luigi - Juventina 3:1
1. AMATERSKA LIGA (play-off) - Breg - Sistiana 3:4
2. AMATERSKA LIGA (play-off) - Zarja - Mladost 1:0 (Bernobi)
3. AMATERSKA LIGA (zadnji krog rednega dela) - Gaja - Cgs 2:0 (Sovic in Tuccio). Alabarda je premagala Montebello 1:0, tako da je Gaja ostala brez play-offa.