3. maj. 2015 | 9:48

Kras Repen - Dro 2:2 (2:0)
Kras: Dagnolo, Fross, Slavec, Babičev, Cvijanović, Del Nero, Tawgui, Gulić, Knežević, Grujić, Spetič.
Strelca: Grujić v 4. in Tawgui v 40. min., Dro v 48. in 77. min.
Kras zdaj resno tvega direkten izpad iz lige brez igranja dodatnih tekem. Po prvem polčasu so bili obeti drugačni. Kras je igral dobro in učinkovito ter po  lepi zadetkih Grujiča in Tawguia zaslućeno voidl z 2:0. A v drugem polčasu so gostje hitro znižali zaostanek po 11-metrovki, nato je Kras spet imel nekaj priložnosti za gol, nazadnje pa je Droju uspelo izenačiti.
Kras mora zdaj v zadnjem krogu zmagati v Chioggi in Triestina, ki je danes izgubila z 1:0 pa ne sme zmagati v Legnagu.

ELITNA LIGA
Vesna - Tricesimo 1:2 (0:1)

Strele za Vesno: Toffoli v 70. min.
Vesna: Marković, G. Kerpan (Kosmač), Stanich (Bubnich), Cipracca, Potenza, Škrbina, Toffoli, Božičič, Disnan (Colja), Muiesan, Venturini. Trener: Zanuttig.

Kljub porazu v zadnjem krogu je Vesna osvojila končno tretje mesto v elitni ligi, saj je Cordenons izgubil proti tržiškemu Ufm. Gostje so takoj povedli v 1. minuti s Faverom, ki je kriško obrabno linijo presenetil po desnem boku in z diagonalnim strelom premagal Markovića. V nadaljevanju so se zvrstile številne priložnosti za domače, a sta bila prej Venturini, nato Muiesan premalo natančna. Tricesimo je podvojil takoj po vrnitvi iz slačilnice z Bertossiom v 46. minuti, zaostanek pa je z lepim strelom iz razdalje znižal Toffoli v 70. min. Križani so v zaključnih minutah pritiskali na vso moč. Venturiniju se je ponesrečil strel v neposredni bližini nasprotnikovega vratarja, sodnik pa je Muiesanu v 90. minuti razveljavil gol.

Vesna se od prvenstva poslavlja s porazom, vzdušje v Križu pa je bilo ob koncu srečanja dokaj veselo. Društvo je na zelenici priredilo manjšo zakusko, na kateri so se tako igralci kot navijači veselili zgodovinskega tretjega mesta.