D-LIGA
Biancoscudati Padova - Kras Repen 4:0 (2:0)

Strelci: Ferretti 2 (1 iz 11-m), Zubin, Fenati.
Kras: Dagnolo, Fross, Castellano, Babichev (Tawgui), Cvijanovič, Delnero, Grujić (Corvaglia), Spetič, Kneževič, Ranič (Božič), Rabbeni. Trener: Žlogar.
Na težki tekmi proti prvouvrščeni ekipi skupine C D-lige Biancoscudati Padova je repenski Kras izgubil z visokim 4:0. Gostitelji so bili premočni za Žlogarjeve fante. Dva kroga pred koncem rednega dela sezone se je položaj na lestvici poslabšal, saj je Triestina zmagala z 2:1 proti Moriju. Giorgione in Dro pa sta igrala neodločeno 0:0 z Altovicentinom in Legnagom. Fontanafredda in Tamai sta igrala neodločeno 2:2. Za Kras bo izjemno pomembna prihodnja domača tekma proti Droju. V primeru poraza rdeče-beli tvegajo, da izpadejo brez play-outa. V prihodnjem krogu bo Triestina gostila Fontanafreddo, Giorgione pa bo igral v Montebelluni.
Spodnji del lestvice: Tamai in Fontanafredda 38, Giorgione 35, Dro 34, Triestina 31, Kras 29, Mori 16, Mezzocorona 12.

ELITNA LIGA
Lumingnacco - Vesna 5:0 (2:0)

Vesna: Carli, Liso (od 50. min. Arduini), Stanich, Cipracca, Purič, Potenza, Toffoli, Colja (od 60. min. Disnan), Kosmač, Muiesan, Venturini. Trener: Zanuttig.
Vesna je na gostovanju proti Lumignaccu s čisto prenovljeno postavo doživela najvišji letošnji poraz.
Zanuttigova enajsterica je obdržala razmerje sil na igrišču le prvih 30. minut. Carlijeve rokavice so Lumignaccovi napadalci segreli že pred usodno 34. minuto, ko je po predložku iz levega krila z lepim strelom zadel Righini, ki je še podvojil v 44. minuti prvega polčasa. Sredi kazenskega prostora je sicer unovčil podajo in zadel v prazna vrata. Vodstvo domačih je bilo v prvem delu popolnoma zasluženo, saj razen redkih poskusov Kosmača po levem krilu, Vesna ni izdelala nevarnejših priložnosti.
V drugem polčasu so padli še trije goli Lumignacca. V 13. minuti je Tartalo izkoristil dolgo žogo in z diagonalnim strelom zatresel mrežo, uspešen bo še v 20. minuti, ko je najbolj do izraza prišla vsa Vesnina nezbranost. Muiesan je podal nesmiselno žogo proti obrambi. Ta je bila spet plen Tartala, ki je po preigravanju Carlija postavil izid na delni 4:0. V sodnikovem dodatku bo par sekund pred koncem za peti gol poskrbel Del Riccio.
Vesna je bila neprepoznavna. S težavo je igrala v nasprotnikovi polovici igrišča, razen strela Venturinija v 60. minuti, ki ga je ubranil Del Mestre, ni bila nikoli nevarna, Lumigancco pa je odigral eno izmed boljših prvenstvenih tekem.
Po današnjem izidu je lov na drugo mesto krog pred koncem zaključen, saj je Cjarlins-Muzane v Guminu osvojil točko in se uvrstil v državni play-off.

DRUGE LIGE
V promocijski ligi je Juventina doma izgubila proti vodilni Torviscosi (0:1), ki je tako napredovala v elitno ligo. Juventina bo v play-offu igrala kot tretjeuvrščena ekipa, saj je San Luigi v Miljah zmagal 2:0. V končnici bodo prvo tekmo igrali doma proti Trieste Calciu. V 1. AL se je derbi v Sovodnjah končal z visoko zmago Primorca (1:4). Breg je z zmago v Terzu (0:1) obdržal drugo mesto, ki ga bo moral potrditi v zadnjem krogu. Derbi 2. AL v Bazovici med Zarjo in Mladostjo se je končal brez golov (0:0). Mladost je tako matematično tretja in bo v play-offu prvo tekmo igrala doma proti Romani, ki je kar s 6:2 premagala Roianese. Primorje je z 2:0 v gosteh premagalo San Canzian Begliano. V 3. AL je Gaja iztrgala pomembno točko v gosteh proti Montebellu (1:1).