Nedelja, 07 april 2024

Smola Krasa v Repnu,
Primorec napredoval

19. apr. 2015 | 11:58

Nov domači nastop nogometašev Krasa, poslovilna tekma košarkarjev Jadrana, pomembno gostovanje odbojkarjev Olympie so v osprejdu današnje športne nedelje

NOGOMET

MOŠKA D-LIGA
Kras Repen - Belluno 1:2 (0:1)
Strelci: Durania (B) v 39., rabbeni (K) v 54. in Carbonese (11-m) v 73. min.
Kras: Dagnolo, Boškovič, Slavec, Rondinelli, Cvijanović, Delnero, Spetič, Tawgui (Maio), Corvaglia, Ranič (Grujič), Rabbeni.
Proti ekipi, ki se bori za play-off, bi Kras lahko iztržil več, saj je bil nasprotniku povsem enakovreden, a mu je tokrat obrnila hrbet športna sreča. Belluno je bil v napadu ves čas zelo aktiven, a je pokazal slabosti v fazi branjenja, vendar jih Kras, kljub dobri igro Corvaglie, ni znal izkoristiti. Prvi polčas je tako minil ob prednosti gostov po edinem strelu na vrata. A je šlo res za izvrstno potezo Duranie, čigar strel od daleč je bil neubranljiv.
V drugem polčasu je bila igra še naprej izenačena, a je Kras kmalu izenačil. Spetič je z glavo preusmeril podajo po zraku proti vratom, vratr je strel odbil, a na preži je bil Rabbeni, ki je zlahka potisnil usnje v mrežo. Po golu se je Kras opogumil, potinsil nasprotnike v njihovo polovico igrišča, žal pa je gol dosegel Belluno po enajstmetrovki, ki je bila resnici na ljubo dokaj vprašljiva. Zadnjo priložnost za izenačenje je Spetič zamudil v 43. minuti. Njegov strel je šel mimo vrat.
Ker sta zmagala tako Giorgione kot Dro je zdaj za Kras pod vprašajem celo play-out.

ELITNA LIGA
Vesna – Manzanese 1:1 (0:0)
Strelec za Vesno: Božičič v 54. min
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Cipracca, Avdić, Škrbina, Toffoli, Božičič, Stanich, Muiesan, Colja, (od. 75. min A. Kerpan). Trener: Zanuttig.
Vesnina točka na domačem igrišču ima zelo grenak priokus, čeprav to ni bila tista ekipa, ki je navdušila gledalce na gostovanju v Tržiču. Igra Križanov je bila tokrat manj dinamična, povrhu je bilo na igrišču videti precej nezbranosti in naivnih napak.
Po povprečnem prvem polčasu, ko se je gostom zoperstavil Carli z odličnim posegom v 11. minuti in kmalu zatem v 20. minuti, ko mu je na razdaljo odgovoril kolega Zanier s prav tako z odlično parado nad poskusom Colje, je Vesna povedla v 9. minuti drugega dela z običajno mojstrovino Božičiča po kazenskem strelu iz roba šestnajstmetrskega prostora.
V 60. minuti se je spet izkazal Carli, v 75. minuti pa je sodnik izključil Luko Škrbino zaradi dvojnega rumenega kartona. Gostje so z igralcem več postajali čedalje bolj prizadevni, zadeli pa so z dotikom Tosoneja v 85. minuti po predložku iz kazenskega strela, ki naj bi po mnenju stranskega sodnika žogo v celoti potisnil preko gol črte. Resnici na ljubo je bila sodnikova odločitev nadvse dvomljiva. Po prijetem zadetku in vse do sodnikovega trikratnega žvižga pa demoralizirana Vesna ni ustvarila konkretnih priložnosti za morebitno novo vodstvo.
S točko proti Manzaneseju ostaja Vesna na tretjem mestu. Cjarlins-Muzane je na domačem igrišču premagal Tricesimo s 3:1 in dva kroga pred koncem prvenstva še vedno ohranja drugo mesto s tremi točkami prednosti nad zasledujočimi Križani.

Breg - Sistiana 3:0
Breg in Sovodnje sta dosegla okrogli zmagi proti visoko postavljenima nasprotnikoma

2. AMATERSKA LIGA
Roianese - Zarja 0:7

KOŠARKA
DRŽAVNA B-LIGA
Jadran Franco - Orzinuovo 78:86 (30:16, 37:35, 63:69)
Jadran Franco: Ban 17, De Petris 19, Franco 7, Malalan 9, D. Batich 8, M. Batich 3, Ridolfi, Moruzzi 13, Diviach 2, Zobec.
To je bila za Jadran poslovilna tekma. Prvenstvo je končal na zadnjem mestu

ODBOJKA
MOŠKA B2-LIGA
Sloga Tabor Televita - Povolaro 3:1 (25:15, 22:25, 25:18, 25:21)
Sloga Tabor: Cettolo 20, Ivanovič 21, Jerončič 1, Kante 23, M. Peterlin 3, Princi 4, A. Peterlin (L), Bolognesi, Iaccarino 1, Sirch 2.
Končni izid ne sme varati. Slogaši so zmagali brez večjih težav, le v drugem setu so se nekoliko preveč prilagodili nasprotnikom in set tudi izgubili. A v zadnjih dveh setih je bila tekma spet enosmerna in pepelka Povolaro jim ni mogla priti do živega. Trener Jerončič je tokrat v začetno postavo na krilu uvrstil Matevža Peterlina, sam pa v nadaljevanju tkeme prepustil svoje mesto Sirchu.
Cordenons - Olympia 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 23:25, 15:13)
OLYMPIA: Hlede 0, Pavlović 7, Rigonat 1, Juren 15, Komjanc 2, Lavrenčič 1, Vogric 0, Persoglia 8, Terpin 26, Gastaldo 20, Vizin 2, Plesničar (L). Trener: Fabrizio Marchesini.
Po tem porazu se je Olympia še bolj oddaljila od 3. mesta za play-off.