D-LIGA
Giorgione - Kras Repen 1:1 (0:0)
Strelec za Kras: Luka Spetič v 85. iz 11-m
Kras: Dagnolo, Fross, Slavec, Rondinelli, Cvijanovic, Del Nero, Spetič, Babičev, Kneževič, Ranič, Rabbeni. Trener: Žlogar.
Na pomembnem srečanju v boju za obstanek se je Kras vrnil iz Castelfranca Veneta s točko, ki je glede na druge izide še kako pomembna. V spodnjem delu lestvice, kjer se moštva borijo za plaz-out, se po današnjem krogu ni spremenilo nič, saj sta se tudi Triestina in Dro na tržaškem Roccu razšla z neodločenim izidom (0:0). V Castelfrancu Venetu se je prvi polčas končal brez golov. Kras se je urejeno branil in skušal presentiti gostitelje s protinapadi. Prvi gol je padel v deseti minuti drugega polčasa, ko je Fross zakrivil enajstmetrovko. Dagnolo, ki je bil sicer med najboljšimi na igrišču (tri odlične obrambe), ni uspel ubraniti penala. Kras ni popustil in izenačujoči gol je padel pet minut pred koncem rednega dela srečanja. Tudi drugi gol je bil sad prekrška v kazenskem prostoru. Z bele točke je bil natančen Luka Spetič.
»Igrali smo dobro. Giorgione se je tudi krčevito upiral. Mislim, da je bil neodločen izid pravičen,« je po tekmi ocenil predsednik Krasa Goran Kocman. V prihodnjem krogu, doma proti Bellunu, zaradi četrtega opomina ne bosta igrala Fross in Kneževič.
PRIMOREC ŠE NI NAPREDOVAL
- Tekma 1. AL v Terzu med domačim moštvom in Primorcem se je končala 2:2. Trije so bili avtogoli, en zadetek pa je z najstrožje kazni dosegel Davanzo. Sistiana je premagala Gradese z 2:0, tako da ekipa iz Trebč potrebuje za matematično napredovanje v višjo ligo še točko. V nedeljo bo Primorec igral v Trebčah proti Pro Romansu Medei.
OSTALI IZIDI - Promocijska liga: Juventina - Valnatisone 0:1; 2. AL: Zarja - Audax 0:3, Opicina - Primorje 0:2, Mladost - Pro Gorizia 3:2; 3. AL: Malisana - Gaja 3:2.

KOŠARKA
DRŽAVNA B-LIGA
Alto Sebino - Jadran Franco 87:70 (26:18, 25:17, 25:13, 11:22)
ALTO SEBINO: Centanni 9, Planezio 12, Meschino 7, Spatti 15, Truccolo 20, Pasini 2, Di Gennaro nv, Belloni 7, Franzoni 5, Squeo 10. Trener: Alessandro Crotti. Izgubljene žoge: 12, pridobljene: 6; assist 18; skoki: 36 (26 + 10). SON: 20.
JADRAN: Ban 21 (3:3, 9:10, 0:4), De Petris 14 (4:6, 5:8, -), Franco 4 (2:5, 1:3, 0:5), Malalan 6 (2:4, 2:6, 0:2), D. Batich 10 (0:2, 2:6, 2:3), M. Batich 2 (-, 1:1, -), Ridolfi nv, Moruzzi 8 (-, 4:6, 0:2), Diviach nv, Zobec 5 (-, 1:1, 1:1). Trener : Walter Vatovec. Izgubljene žoge: 13, pridobljene: 4; assist 10; skoki: 28 (24 + 4). SON: 20. PON: M. Batich.
Jadran se brez zmage vrača tudi z zadnjega gostovanja sezone. Ker je Arzignano z 80:69 premagal Desio, je Jadran spet zadnji na lestvici

ODBOJKA
MOŠKA B2-LIGA
Bibione - Sloga Tabor Televita 3:0 (25:16, 25:20, 32:30)
Sloga Tabor: Bolognesi 1, Cettolo 9, Ivanovič 11, Jerončič 6, Kante 7, Princi 2, A. Peterlin (L), Iaccarino 4, M. Peterlin 0, Sirch 6.
Doma skoraj nepremagljiva Sloga Tabor, se v gosteh spet ni znašla. V San Donaju je po dveh neprepričljivih setih (v drugem je sicer delno nadoknadila zaostanek 23:15), bila z Bibionejem enakovreden boj v 3. setu, imela pri izidu 30:9 tudi zaključno žogo, a je naposled vendarle izgubila. Po porazu se je tudi bolj ali manj dokončno poslovila od boja za play-off.