Kras Repen - Union Ripa La Fenadora 1:0 (0:0)

Strelec: Corvaglia v 65. min.
Kras: Mosetti Casaretto, Boškovič, Slavec, Rondinelli, Cvijanovič, Del Nero, Maio (Tawgui), Babičev, Kneževič (Gulič), Spetič, Rabbeni (Corvaglia). Trener: Žlogar.
Rdeč karton: Brotto v 55. in Pellizer v 92. min.
Pot je prava. Težava tiči nekje drugje: tudi drugi neposredni tekmeci v boju za obstanek zmagujejo. Začenši z Giorgionejem, ki bo v nedeljo gostoval na tržaškem Roccu (proti Triestini). Zmagala je tudi Triestina, ki si je v gosteh (podobno kot Kras pred nekaj krogi) privoščila drugouvrščeni Altovicentino (2:3).
Nasprotnik Krasa, Union Ripa LF, v Repnu ni prikazal lepe igre. Kot je po tekmi poudaril tudi trener rdeče-belih Anton Žlogar, tudi Kras ni igral najbolje, »toda na takih tekmah, ko se obe ekipi na nož borita za tri točke, ni pomembno, ali je igra lepa, ali pa ne. Pomemben je končni izkupiček. Uspelo nam je osvojiti celotnega.« V prvem polčasu sta obe ekipi na težkem in razmočenem igrišču igrali zelo previdno. Najlepšo priložnost je pri gostiteljih imel Kneževič.
Drugi polčas je bil bolj razgiban. Kras je povedel ob prvem resnem napadu. Babičev je poskrbel za lep predložek z desne strani. Visoko podajo Belorusa je na najlepši način izkoristil Alessio Corvaglia, ki je zamenjal tokrat nerazpoloženega Rabbenija. Corvaglia je žogo z glavo poslal naravnost v sedmico. Za oko res lep gol. Nekaj minut kasneje so bili pred Mosettijevimi vrati nevarni gostje. Krasov vratar se je izkazal in ubranil močan strel. Medtem je sodnik pokazal rdeči karton gostujočemu igralcu, kar je Krasu olajšalo pot do zmage. Gostje pa so prav v zadnji sekundi zamudili edinstveno priložnost za gol: težje je bilo zgrešiti kot zadeti v polno. Na popolnoma prazna vrata je napadalec gostov streljal naravnost v vratarja Krasa. V boju za obstanek igra tudi sreča poglavitno vlogo.
Kras bo v prihodnjem krogu igral v gosteh v Tamaiu. »Odslej bo vsaka tekma finale. Mi še verjamemo v neposreden obstanek. Doseči pa moramo 40 točk. Do konca prvenstva je še 11 tekem,« je še dodal Žlogar.

ELITNA LIGA
P { margin-bottom: 0.21cm; OL3 - Vesna 1:2 (1:2)

OL3 - Vesna 1:2 (1:2)

Strelca za Vesno: Venturini v 20. in A. Kerpan 34. min.

VESNA: Carli, G. Kerpan, A. Kerpan, Cipracca, Potenza, Škrbina, Disnan (Purič od 78. min), Božičič, Kosmač, Muiesan (Colja od 78. min), Venturini. Trner: ZanuttigIzključen: A. Kerpan v 55. min.
Vesna je na gostovanju v Fojdi spet dosegla nove tri točke in podaljšala pozitivno serijo nastopov. Zanuttigovi Varovanci so v drugem delu prvenstva zbrali 16 točk na razpoložljivih 21, vknjižili so pa šesti zaporedni nastop brez poraza in to z dokaj neobičajno postavo.
Sicer je v Fojdi takoj kazalo, da bodo Križani proti zadnjeuvrščenemu moštvu precej sopihali, saj so domačini zadeli že v 3. minuti s strelom iz razdalje vezista Calderona. Hladni prhi navkljub je Vesna lepo reagirala in prevzela pobudo. V 20. minuti je po podaji Kosmača v kazenskem prostoru žogo lepo ukrotil Venturini in jo poslal za vratarja Nardonija.
Kriški manever se je nadaljeval tudi v sredini prvega polčasa predvsem po zaslugi Božičiča, ki mu je uspelo pravočasno sanirati poškodbo in Naceja Kosmača. Asistenca za drugi Vesnin gol pa je prišla iz Božičičeve zamisli: lepo je podal do odkritega Alberta Kerpana, ki je mojstrsko streljal iz šestnajstih metrov in ponesel Vesno v vodstvo.Ravno mlajši izmed bratov Kerpan je bil tokratni glavni akter tekme, saj je po golu v prvem polčasu moral zapustiti igrišče v 55. minuti. Sodnik mu je pokazal neposredni rdeči karton, potem ko je pregrobo posegel nad napadalcem Ol3-ja, ki se je znašel osamljen in v izredno dobrem položaju pred Carlijem. Marsikdo je sodnikovo odločitev ocenil kot prenagljeno, Vesna pa je kljub igralcu manj le uspelo zdržati naskoke domače ekipe. Ta je v drugem polčasu stalno napadala, vendar ni resneje zaposlovala vratarja Carlija. Vesna bi lahko ob koncu srečanja celo povišala s protinapadi, vendar sta bila Kosmač in Muiesan, premalo natančna.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Gonars 1:0 (0:0)
Strelec: Predan v 23. min.
Juventina je zdaj sama na vrhu lestvice, ker je Torviscoa igrala neodločeno

ODBOJKA
MOŠKA B2-LIGA
Sloga Tabor Televita - Trebaseleghe 3:0 (25:18, 26:24, 25:22)
Sloga Tabor: Cettolo 10, Ivanović 14, Bolognesi 8, Jerončič 4, Kante 15, Princi 3, Privileggi 0, A. Peterlin (L), M. Peterlin, Iaccarino, Sirch.
Sloga Tabor je s prepričljivim nastopom odpravila neposrednega zasledovalca na lestvici in se povzpela na 5. mesto lestvice, prehitela je tudi goriško Olympio. Neugoden nasprotnik se je v prvem setu upiral le do drugega tehničnega time outa, drugi set pa je bil v končnici izjemno izenačen, vendar je Sloga Tabor izkoristila že prvo set žogo. V tretjem setu so domači igralci prvič povedli šele pri 17. točki, čisto na koncu pa so bili spet precej boljši.