D-LIGA
Montebelluna - Kras Repen 2:1 (2:0)
Strelec: Kneževič v 89. min iz 11-m.
Kras: Mosetti, Boškovič, Slavec, Gulič (Božič), Spetič, Cvijanovič, Tawgui (Fross), Babičev, Kneževič, Corvaglia, Rabbeni (Maio). Trener: Žlogar.
Kras se je iz Montebellune vrnil domov brez točke (prvič v letu 2015). Gostitelji, ki zasedajo zlato sredino lestvice, pravzaprav niso bili prehud zalogaj za rdeče-bele, ki pa so v prvem polčasu prepoceni prejeli zadetka. Montebelluna je že po prvem polčasu vodila z 2:0. Prvi gol je padel v 25., drugi pa v 35. minuti. Obakrat ni bila Krasova obrambna vrsta dovolj zbrana. V drugem polčasu je vratar Krasa Mosetti ubranil najstrožjo kazen. Pred koncem tekme je kapetanu Radenku Kneževiču uspelo zmanjšati zaostanek s pomočjo najstrožje kazni, ki jo je izsilil Corvaglia. V drugem polčasu je Kras vsekakor pritiskal in skušal na vse načine izenačiti. Žlogarjevi fantje so ustvarili kar nekaj lepih priložnosti za gol. Tudi po kazenskem strelu, ko je najlepšo imel Spetič Žoga pa ni prečkala golove črte.
Kras bo v prihodnjem krogu igral v Repnu proti ekipi Union Ripa La Fenadora.
Ostali izidi: Arzignano - Giorgione 2:1, Fontanafredda - Clodiense 0:0, Mezzocorona - Padova 1:4, Mori - Dro 2:1, Ripa - Altovicentino 1:1, Tamai - Legnago 1:1, Triestina - Belluno 2:2, Union Pro - Sacilese 1:1.
Vrstni red: Padova 53, Altovicentino 46, Belluno 42, Sacilese 40, Arzignano 36, Clodiense 35, Montebelluna 32, Fontanafredda 31, Tamai 30, Ripa 30, Union Pro 30, Giorgione 26, Legnago 23, Dro 20, Kras 19, Triestina 18, Mezzocorona 11, Mori 11.

ELITNA LIGA
Vesna - Cjarlins Muzane 3:0 (1:0)
Strelca: Stanich v 6.; Muiesan v 54. in v 93. min.
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Cipracca, Avdić, Škrbina, Toffoli, Božičič (Venturini od 59. min), Stanich, Muiesan, Colja (Arduini od 90. min). Trener: Zanuttig.
V Križu se veselijo visoke zmage proti drugi sili prvenstva, ki pa je letos že drugič podlegla pod naskoki kriške Vesne. Cjarlins-Muzane pa je predvsem trčila v odlično Vesnino obrambo, ki prvemu strelcu prvenstva Fabbru ni dopustila odvečnega manevrskega prostora. Nadvse pozitivno je odigral Stefano Stanich (letnik '96), ki je za Muiesanom in Coljo lepo upravljal žogo. Vesna je povedla že v 5. minuti predvsem po njegovi zaslugi, saj je na robu kazenskega prostora lepo uplenil žogo in z desnim strelom premagal vratarja Peressinija, ki bo do zaključka srečanja še dvakrat pobral žogo iz svoje mreže.
Gostje pa po zadetku niso prikazali večje reakcije, tudi po igri niso blesteli. Kapetan Carli ni bil nikoli resneje zaposlen, kolego na drugi strani pa sta namučila Muiesan, včasih tudi z odvečnimi preigravanji, in Toffoli z nevarnimi streli iz razdalje.
V drugem polčasu se je Cjarlins-Muzane le predramil in prevzel pobudo, vendar prepustil bok nevarnim Vesninim protinapadom. Tako je bilo v 54. minuti, ko je kombinacija Stanich-Colja-Muiesan obrodila drugi gol, ki je padel po mehkem lobu Muiesana.
Kljub dvojnemu vodstvu se gostje niso predali. Dobrih dvajset minut so obkoljevali Vesnin kazenski prostor. Carli je bil večkrat na mestu, tako kot pred njim linija Goran Kerpan-Avdić-Škrbina-Potenza. Tudi kanček sreče je bil na strani Križanov, saj ne Fabro ne Battistin nista merila okvir vrat.
Trpljenja Križanov je bilo konec v sodnikovem dodatku, ko je Muiesan v 92. minuti po podaji Stanicha spet zadel s krasnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora in obsodil Cjarlins-Muzane na prvi prvenstveni poraz v gosteh.

1. AMATERSKA LIGA
Aquileia - Primorec 0:4
Strelci: Gileno, Cappai 2 in Castrillon.
Primorec je z zmago v Ogleju potrdil prvo mesto na lestvici.

2. AMATERSKA LIGA
Zarja - Primorje 4:0 (3:0)
Strelci: 7. Tarable, 40. in 42. (11-m) Cermelj; 52. Martini.
Zarja je zasluženo visoko premagala Primorje, ki v prvem polčasu sploh ni streljal proti vratom. Prvi strel so gostje sprožili šele v zadnjih četrt ure srečanja. Zarja, ki je zmagala tudi v prvem delu na Proskeu, je tako potrdila drugo mesto na lestvici.

Mladost - Roianese 5:1