Jadran Franco zmagal!

8. feb. 2015 | 20:00

Pordenone – Jadran 54:56 (13:12, 22:24, 39:36)
Pordenone: Di Prampero 6, Palombita 7, Ferrari 8, Varuzza 0, Visentin 12, Toscano 1, Colamarino 20, Nobile, Venaruzzo in Begiqui n.v.
Jadran: Ban 11 (2:2, 0:2, 3:6), Ridolfi 3 (-, 0:3, 1:5), De Petris 12 (-, 6:9, -), Franco 3 (-, -, 1:3), D. Batich 7 (-, 2:3, 1:2), M. Batich 0 (-, -, 0:1), Moruzzi 6 (-, 0:3, 2:4), Malalan 2 (2:2, -, -), Diviach 12 (2:2, 5:12, 0:1), Zobec nv. Trener: Vatovec.
Jadran Franco se je v Pordenonu veselil druge letošnje zmage in to proti tekmecu, ki se sicer bori za play-off. Odločilna za zmago je bila nepropustna obramba, ki je zelo dobro omejila glavnega strelca gostiteljev Palombito, ki se ni mogel razigrati. Jadran je dobro kljuboval tudi pod košem, vselej pa je izstopala skupinska igra v obrambi in napadu.
Tekma je bila vseskozi zelo izenačena, prvi večji naskok je podpisal Jadran predvsem po zaslugi Diviacha in De Petrisa, ki sta bila v prvih dvajsetih minutah najnevarnejša v napadu. Jadran je v drugi četrtini z delnim izidom 10:0 prevzel vodstvo 15:24, naskoka pa ni uspeh zadržati. Dopustil je, da se je Pordenone približal, povedel in diktiral ritem vse do konca tretjega dela, a mu več od treh točk prednosti ni dovolil. V začetku zadnjega dela je Jadran spet prevzel pobudo, z dvema trojkama Bana povedel na 43:49, nato pa je svoje rekel še Moruzzi s trojko 47:52. A tudi to ni bilo dovolj. V zadnji minuti so gostitelji na čelu s Palombito spet izničili prednost, zadnjič izenačili 46 sekund do konca 54:54. V naslednjem napadu je De Petris dosegel odločilni met za plus 2, Pordenone pa je s Palombito in danes najnevarnejšim Colamarinom trikrat zapored poskusil met za tri točke, a neuspešno. Jadran se je tako (drugič letos) veselil zmage.