ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Villafranca 2:3 (25:20, 35:37, 25:13, 17:25, 13:15)
Sloga Tabor: Bolognesi 17, Cettolo 18, Jerončič 9, Kante 24, Princi 9, Sirch 12, A. Peterlin (L), Iaccarino 0, Ivanović 0, M. Peterlin 0, Privileggi 0, Sosič.
Tekma proti vodilni Villafranci je bila izjemno izenačena in napeta z »epskim« drugim setom s končnim izidom 35:37 za goste in 14 zaključnimi žogami, od teh štiri za slogaše. Kljub temu, da so gostitelji ta set izgubili, se niso predali in še naprej igrali zelo dobro ter povedli v nizih z 2:1. Žal jim je na koncu zmanjkalo moči in so morali tako priznati premoč gostov, vnovič pa so potrdili, da sodijo letos v sam vrh lige, saj bi bil lahko končni izid tudi drugačen. Celo v skrajšanem petem nizu, ko so gostje ves čas vodili (dve točki pa vknjižili tudi po napaki sodnika), je imela Sloga Tabor priložnost za preobrat, kljub temu, da je Villafranca že vodila s 14:11. Napad za 14:14 pa se je končal v outu, s tem je splavala po vodi tudi možnost prestižne zmage. A osvojena točka omogoča Slogi Tabor, da še naprej ostaja tudi med kandidati za play-off. Zelo razpoloženi so bili na tej tekmi vsi trije napadalci, posebno pa je blestel Vasilij Kante kot korektor, saj je bil dalj časa za Villafranco nerešljiva uganka. Odlično je v vlogi libera, tako v sprejemu kot v polju, igral tudi Ambrož Peterlin. V tej sestavi igra Sloga Tabor zagotovo najboljše.

NOGOMET

D-LIGA

Kras-Sacilese 1:0 (1:0)
Kras: Mosetti Casaretto, Simeoni (od 67. min Boškovič), Slavec, Gulić, Spetič, Del Nero, Rabbeni, Facchin (od 73. Corvaglia), Kneževič, Babichau, Tawgui (od 86. min Maio). Trener: Žlogar
Strelec: Kneževič v 38. minKras je tretjo prvenstveno zmago, prvo na domačem igrišču, dosegel po zagrizeni in učinkoviti igri. Repensko moštvo je boljše postavljenega deželnega tekmeca iz Sacileja na blatnem in razmočenem igrišču ugnal po zaslugi dobro odigranega prvega polčasa. Le v prvih minutah so bili gostje nevarni z Beccarom, ki je že v 8. minuti streljal previsoko proti vratom Mosetti Casaretta. Nova okrepitev v vratih Krasa pa je skozi celotno srečanje igrala dokaj prepričljivo. Najboljše pa je delovala naveza Rabbeni-Kneževič. Rabbeni se je že v 10. minuti predstavil pred vratarjem Sacileseja, ki je mojstrsko ubranil strel Krasove sedmice. V nadaljevanju je v Repnu pobudo prevzel Kras, gostje so raje igrali v protinapadu ali pa z dolgimi podajami proti špicam. V 36. minuti je Kneževiču po predložku Simeonija spodletelo kar pred gol črto, dve minuti kasneje pa je bil na pravem mestu ob pravem času. Po razvoju akcije iz stranskega avta je mehko visoko žogo v kazenskem prostoru z glavo preusmeril najprej v vratnico, ta pa se je odbila v mrežo.
Napori iz prvega dela so se obrestovali, sicer pa je v začetku drugega polčasa Sacilese potisnila Kras v obrabno polovico igrišča, predvsem po zaslugi kapetana Favreta in napadalcev Sottovie ter Spagnolija. Reakcija Sacileseja pa ni bila dovolj konkretna. Veliko zaslug je namreč imela tudi Krasova obramba, nad vsemi je vrhunsko igral Luka Spetič. Pobuda Žlogarjevih varovancev je pridobila nekaj več samozavesti po poskusih Rabbenija. Ta je prvič v 54. minuti iz kakih petih metrov z diagonalnim stelom streljal v vratarja, v 60. minuti pa za las nad prečko in poskusa z glavo Kneževiča po podaji Babichaua v 56. minuti, ki je oplazil desno vratnico. Čeprav bi lahko domače moštvo staknilo hujše posledice ob nekaterih protinapadih Sacileseja, je bila obramba vedno na mestu, v dvomljivih okoliščinah pa je stranski sodnik pravočasno dvignil zastavico in dosodil prepovedani položaj gostom. V zadnjih minutah srečanja je Kras srčno zdržal naskoke nasprotnikov, zapravil pa je tudi nekaj priložnostni za morebitni 2:0.

Triestina - Mezzocorona 2:1

Ostali izidi: Altovicentino-Legnago 2-0, Fontanafredda-Arzignano 2-3, Montebelluna-Clodiense 0-3, Mori Santo Stefano-Belluno 2-2, Tamai-Giorgione 0-0, Union Pro-Padova 3-2, Union Ripa-Dro 2-3
Vrstni red: Altovicentino 42; Biancoscudati Padova 41; Belluno 37; Sacilese 32; Clodiense in Union Ripa La Fenadora 29; Union Arzignano 28; Montebelluna in Tamai 27; Union Pro 25; Fontanafredda 24; Giorgione 20; Dro 19; Legnago 17; Kras Repen in Unione Triestina 14; Mori S.Stefano 8; Mezzocorona 7.

ELITNA LIGA

Gemonese - Vesna 2:0 (1:0)

Vesna: Carli, G. Kerpan, Stanich (od 55. min A. Kerpan), Cipracca, Avdić, Škrbina, Toffoli, Božičič, Disnan (od 50. min Colja), Muiesan (od 75. min Marković), Kosmač. Trener: Zanuttig.

Najbolj vraževerni bi lahko izjavili, da je kriška Vesna pod vplivom nesrečnega uroka. V Guminu je doživela šesti zaporedni poraz, mreže pa Zanuttigovi varovanci ne zatresejo že pet krogov. V nameček so Križani danes ostali kar v devetih. V drugem polčasu je pri delnem 1:0 v 50. minuti igrišče moral zapustiti, že drugič letos, Lorenzo Toffoli, prvič pa je v tej sezoni redeči karton dobil vratar in kapetan Edvin Carli, ki je med protinapadom Gemoneseja v drugem polčasu nerodno posegel nad nasprotnikovim napadalcem. V nameček pa domačini niso prikazali nezadržne igre. Razen poskusa, ki ga je lepo ubranil ravno Carli na začetku prvega polčasa, so bili le nevarni le ob prvem zadetku in omenjenim protinapadom.

Prvi gol je v Guminu padel v zadnjih sekundah prvega polčasa, ko je Collini iz petintridesetih metrov zadel Vesnina vrata. Drugi pa po razpletu Carlijeve izključitve, ko je sodnik Ret iz Vidma pokazal tudi na belo točko. Krstni nastop je ob tej priložnosti opravil rezervni vratar Marković, ki je bil proti strelu Drija v 76. minuti nemočen.

Vesna je že v prvem polčasu zapravila cel kup priložnosti. Kljub vetru in deževju je kriška enajsterica poskušala najprej z Božičičem v 5. minuti, nato s Kosmačem. Nad vsemi je po lepi asistenci Božičiča največjo priložnost zgrešil Muiesan, ki mu pred vrati ni uspelo zaustaviti žoge. Avdič pa je po predložku iz kota poslal usnje za las mimo vratnice. Vesnine priložnosti so se zvrstile tudi v drugem polčasu. Celo z dvema igralcema manj je bilo Zanuttigovo moštvo nevarno, vendar premalo natančno.