6. dec. 2014 | 21:34

D-LIGA
Belluno - Kras Repen 3:0 (2:0)

Kras: Budicin, Boškovič (od 55. Tawgui), Slavec, Gulič (od 85. Simeoni), Božič, Komel, Maio, Grujić, Kneževič, Spetič, Bordon. Trener: Žlogar.
Kras je na težkem gostovanju v Bellunu visoko izgubil proti močni ekipi, ki zaseda tretje mesto na lestvici. Ekipa iz Veneta je že po prvem polčasu vodila z 2:0. Oba zadetka (v 25. in 35. min.) sta padla zaradi nepazljivosti gostujoče obrambne vrste in vratarja. Belluno je piko na i postavil v drugem polčasu, ko je domači igralec uspešno izvedel najstrožjo kazen (v 80. min.), ki jo je zakrivil Slavec. Edino resno priložnost je v 89. minuti imel Kneževič, ki pa je ni izkoristil. »Igrali smo slabo. Slabše kot pred tednom dni doma proti Giorgioneju. Imel sem vtis, da smo bili prestrašeni in da smo se vnaprej predali,« je po tekmi komentiral predsednik Krasa Goran Kocman. Kras bo v prihodnjem krogu, v nedeljo v Repnu, gostil prvouvrščeno ekipo iz Padove.
Ostali izidi 14. kroga: ArzignanoChiampo - Altovicentino 2:1, Biancoscudati Padova - Legnago 2:1, Belluno - Kras Repen 3:0, Giorgione - Sacilese 0:2, Triestina - Tamai 1:1,
Fontanafredda - Montebelluna 0:0, Clodiense - Dro 2:1, Mori s. Stefano - Union Pro 0:2, Mezzocorona - Union Ripa 1:0 (včeraj)
.
Vrstni red: AltoVicentino 35, Padova 35, Belluno 32, Sacilese 27, Ripa 25, Clodiense 24, Tamai 23, Montebelluna 23, Arzignano 18, Giorgione 16, Union Pro 16, Fontanafredda 15, Legnago 14, Dro 11, Kras 10, Triestina 7, Mezzocorona 6, Mori 6.
Prihodnji krog: Kras - Padova

ELITNA LIGA
Vesna - Lumignacco 0:1 (0:0)

Vesna: Carli, G. Kerpan (od 70 min. Venturini), Stanich, Cipracca, Skrbina, Potenza, Toffoli, Božičič, Kosmač, Muiesan, Colja. Trener: Zanuttig.

Kriška Vesna nadaljuje z negativno serijo. Križani vse do desetega kroga niso poznali poraza, zdaj pa beležijo že četrtega zapored. Tri točke so tokrat odšle v Lumignacco. Ekipa, ki zaseda dno lestvice je v prednost prešla v 29. minuti prvega polčasa, ko je Michele Nardella po dolgi podaji vezista Tartala premagal Carlija z natančnim lobom. Zadetek gostov pa je bil tudi sad napake obrambne linije, kjer je tokrat manjkal Avdić, ki je med tednom utrpel zlom nosa.

Srečanje na kriški zelenici je v ospredje postavilo predvsem vratarja. Odlično je med vrati igral gostujoči vratar in hkrati sveža okrepitev Lumignacca Del Mestre. Bivši vratar Triestine je bil ves čas trn v peti Vesninim napadalcem. Že v 15. minuti je preprečil zadetek Kosmaču, ki je sprožil izredno nevaren strel. Z uspešnimi posegi je Del Mestre nadaljeval tudi v drugem polčasu, ko je proti vratnici odbil strel Muiesana in nato še poskus Venturinija, ki je v 70. minuti zamenjal Gorana Kerpana.

Vesnin kapetan Edvin Carli pa je na razdaljo meril moči z nasprotnikovim vratarjem že v 10. minuti srečanja, ko je ubranil Russov strel z glavo. V drugem polčasu, ko sta se moštvi uprizorili uravnovešeno srečanje, je Carli še parkrat odlično posegel, več priložnosti pa je imela Vesna, ki ni uspela izenačiti.

Med številnimi epizodami so varovanci trenerja Zanuttiga zahtevali tudi enajstmetrovko, potem ko je Ceccoti v 32. minuti v obrambnem posegu v kazenskem prostoru zrušil tudi Muiesana. Najstrožja kazen bi lahko pred zaključkom prvega dela lahko tudi spremenila potek srečanja, sodnik pa ni pokazal bele točke. Vesna pa kljub prizadevanjem je tudi tokrat ostal brez zadetka, saj gol v kriškem taboru pogrešajo že dobrih 270 minut.

Ostali izidi: Cjarlins - Gemonese 2:2 (včeraj), Cordenons - Chions 1:1, Ism - Corno 0:2, Ol3 - Tricesimo 1:2, Sanvitese - Manzanese 0:3, Tolmezzo - Ufm 1:3, Zaule - Torre 1:1.
Vrstni red: Ufm 37, Cjarlins 35, Vesna 28, Cordenons 28, Manzanese 21, Tricesimo 20, Tolmezzo 20, Corno 18, Chions 16, Lumignacco 16, Sanvitese 15, Zaule 15, Ism 14, Gemonese 11, Torre 10, Ol3 5.
Prihodnji krog: Tricesimo - Vesna.

DRUGI IZIDI EKIP NAŠIH DRUŠTEV - Promocijska liga: Torviscosa - Juventina 1:3 (Strelci: Dragosavljević, Giolo in Antonutti. Juventina se je tako prvouvrščeni Torviscosi približali na sami dve točki zaostanka). 1. AL: Primorec - Sovodnje 1:0 (Gileno), Breg - Terzo 4:2 (Romans Medea je premagal prvouvrščeni Gradese 0:2. Po zadnjem krogu je prva Sistiana, ki je v gosteh premagala Fogliano Turriaco s 3:2. Primorec je na 2. mestu dohitel Gradese). 2. AL: Mladost - Zarja 2:2, Primorje - San Canzian Begliano 1:1. 3. AL: Gaja - Montebello 1:0.