Petek, 19 april 2024

Jadran Franco praznih rok

6. dec. 2014 | 19:47

Crema - Jadran Franco 88:77 (22:22, 46:40, 64:51)

Jadran: M. Batich 3 (-, 0:2, 1:4), Ban 22 (6:6, 5:10, 2:4), De Petris 8 (-, 4:6, -), Franco 3 (-, -, 1:5), Malalan 8 (0:1, 1:3, 2:3), Marusic 3 (1:2, 1:2, -), Ridolfi 0, Diviach 24 (2:2, 11:16, 0:1), D. Batich 6 (0:2, 3:5, 0:2), Gelleni. Trener: Mura. Skoki: 24 (4 v napadu, 20 v obrambi), izgubljene žoge 12, pridobljene žoge 8, posaje 18.
Crema: Zanella 12, Manuelli 21, Colnago 4, Cardellini 19, Ferri 24, Dedda 0, Tagliaferri 0, Tardito 6, Persico 2, Dontana 0. Trener: Baldiraghi.

Jadran Franco je moral priznati premoč Creme, ki je svoje vrline v napadu pokazala predvsem v tretji četrtini. A je z igro povsem zadovoljil: »Fantom nimam kaj očitati, priznati pa moram, da je Crema igrala fantastično,« je po tekmi pojasnil trener Andrea Mura. Crema je tudi proti Jadranu dokazala, je izredno napadalna ekipa. Tudi tokrat je bila zelo natančna, z igre je metala 57 %. To pa kljub ostri obrambi Jadrana, ki ni dovolila odprtih metov.
Jadran je začel dobro, po petih minutah povedel 7:13, kmalu pa ga je Crema dohitela. Drugi del je bil skoraj do odmora povsem izenačen, met za tri točke Manuellija in prosti meti so ponesli Cremo v vodstvo, njegovi soigralci (najbolj razigran je bil Ferri) pa so v tretjem delu začetek naskoka še nadaljevali. Jadran je v tem delu zastal v napadu, več minut ni zadel, medtem ko je Crema pokazala svoje vrline v napadu in počasi povečala vodstvo najprej na deset točk, v začetku četrtega dela pa na maksimalnih 15 točk (68:53). Osem minut pred koncem pa Bana in ostale visok zaostanek ni potrl. Z vztrajnostjo, pravimi odločitvami in črvsto obrambo so pet minut pred koncem približali na 9 točk (75:66), nato še na šest (83:77), a to je bilo tudi vse, kar so zmogli.
V Cremi je prvi letošnji nastop opravil Marco Diviach, ki je bil s 24 točkami (v prvih 11 minutah 7:7 za 2 točki), 7 skoki in eno podajo najboljši na igrišču.