Polom Krasa, prvi poraz Vesne, 11 golov v Tržiču

Kras Repen - Arzignanochiampo 1:4 (0:2)
Strelci: 33. Trinchieri (A), 36. Marchetti (A), 68. Carlotto (A), 78. Marchetti (A), 82. Žlogar (K)
Kras Repen: Budicin, Slavec, Fross (Maio), Grujić, Cvijanović, Božič (Boškovič), Komel, Spetič, Kneževič, Tawgui (Žlogar), Bordn. Trener: Arčaba.
Arzignanochiampo: Dall'Amico, Vignaga, Vanzo, Beghin, Pregnolato, Urbani, Fracaro (Carlotto), Tecchio, Trinchieri, Roverato (Azzolini), Marchetti (Marchesin). Trener: Beggio.
»Upam, da smo se tokrat res dotaknili dna,« je po srečanju in novem porazu precej sarkastično izjavil predsednik glavnega Krasovega pokrovitelja Vojmir Kocman. V 11. krogu nogometne D-lige je repenski Kras izgubil tudi proti Arzignanuchiampu, ki je eden izmed neposrednih tekmecev rdeče-belih v boju za obstanek v ligi. Že po tretjem zadetku gostov so številni gledalci začeli zapuščati repensko tribuno. Po četrtem pa se jih je proti domu oziroma kiosku napotilo še vsaj enkrat toliko. Vsi so bili potrti, žalostni in jezni. »Pričakovali smo reakcijo. Videli pa smo popolno predajo,« je v zadnjih minutah dvoboja izjavil Krasov navijač Boris. Po trikratnem sodnikovem žvižgu ter izjavah medijem se je Krasovo vodstvo (predsednik Goran Kocman in odgovoren za člansko moštvo Tullio Simeoni) sestalo s trenerjem Predragom Arčabo. Vrata kontejnerja ob slačilnici so se odprla šele po skoraj dobri uri pogovorov (ob 17.45). Prvi je nato zapustil igrišče Simeoni. Nato sta se ob vratih zadržala še Kocman in Arčaba. Nato eden na eno (Arčaba do avta) in drugi na drugo stran (Kocman do kisoka). »Ne vem. Sem potrt. Take situacije so skrajno neprijetne. Naj mine še ena noč. Kako naprej, ali z Arčabo ali pa ne, se bomo odločili jutri,« je izjavil Kocman.
ARČABA - Krasov trener je po tekmi moštvo (in svoje delo) branil do zadnjega: »Če bi konkretizirali vsaj eno priložnost, potem bi lahko srečanje ubralo povsem drugo pot. Gostje pa so zadeli ob prvi priložnosti.«
Nastop vaših varovancev pa je bil vsekakor tokrat res pod vsako kritiko!
»Nekateri niso dali vse od sebe. Ampak ponavljam, nekaj priložnosti smo le ustvarili. Priznam pa, da smo naredili nekaj enostavnih napak, ki si jih igralci v D-ligi ne smejo privoščiti.«
TEKMA - Če je trener Arčaba omenil nekaj priložnosti za gol, mi jih na naši beležki nismo zabeležili. Kras je igral slabo, nepovezano, brez nekega koncepta. Tako rekoč na pamet. Zmedeno. Gostje so ob prvi resni priložnosti povedli. Krasova obramba ni bila na svojem mestu. Pri drugem golu sta imela prste vmes vratar Budicin in zvezna linija. V drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila. Gostje so še dvakrat zadeli v polno (še ena napaka Budicina). Častni gol pa je tik pred koncem dosegel Žlogar. Toliko o tekmi. Zgodba o usodi trenerja Arčabe pa se bo nadaljevala (in morda končala) jutri.
Ostali izidi: Altovicentino - Mezzocorona 1:0, Dro - Padova 2:3, Sacilese - Belluno 0:1, Montebelluna - Mori 2:1, Ripa - Fontanafredda 2:1, Clodiense - Triestina 1:1, Union Pro - Tamai 1:1, Legnago - Giorgione 5:2.
Vrstni red: Altovicentino 31, Padova 31, Belluno 26, Sacilese 21, Ripa 19, Montebelluna 19, Clodiense 17, Tamai 16, Legnago 14, Fontanafredda 13, Arzignano 12, Giorgione 10, Dro 10, Pro 9, Kras 7, Mori 6, Triestina 4, Mezzocorona 3.
Prihodnji krog: Mezzocorona - Kras.

ELITNA LIGA
Cordenons – Vesna 3:2 (0:0)
Strelca: Muiesan 64. in Colja 67.
Vesna: Carli, Potenza, Rebula (G. Kerpan 67.), Božič (Stanich 62.), Avdič, Škrbina, Toffoli, Cipracca, Kosmač, Muiesan, Colja (A. Kerpan 84.). Trener: Zanuttig.
Rdeč karton: G. Kerpan 84.
V 49. minuti drugega polčasa je Vesna, prvič v letošnjem prvenstvu, predala zmago nasprotniku. Zasluge ima Cordenonsov vezist De Pin, ki je v zadnjem izdihljaju srečanja premagal Carlija z glavo. Sicer je ravno Carli vrhunsko prestregel žogo v kot po zadnjem jurišu Cordenonsa, a ni imel enake sreče v posledičnem strelu iz zastavice.
Domačini v prvem polčasu niso pokazali dobre igre, nasprotno je Vesna zapravila enajstmetrovko z Muiesanom v 45. minuti prvega polčasa, Colja je v 31. minuti zadel vratnico po odbiti žogi na gol črti, spet Muiesan pa je za las zgrešil vole v 42. minuti. Res zvrhana mera smole.
Po prvem polčasu je kazalo, da bo Vesna le strla odpor domače obrambe, a je prvi povedel Cordenons s Scianom v 48. minuti, ki je plasiral diagonal v spodnji desni kot. Zaostanek je zdramil Vesno, ki je začela boljše upravljati igro. Ključen je bil vstop Stanicha, ki je takoj v 18. minuti asistiral Muiesana za delni 1:1. Tri minute kasneje je po prostem strelu iz levega boka za preobrat poskrbel Colja, ki je skočil najvišje in zatresel mrežo za Polottom. Cordenons pa ni izgubil živcev, nasprotno je še vedno pritiskal in v 27. minuti drugega polčasa spet zadel z Scianom.
Vesna se na noben način ni uspela otresti smole, saj je Avdič v vnovičnem kotu zatresel prečko. Goran Kerpan, ki je v 22. minuti drugega dela igre zamenjal Rebulo, je v nekaj minutah zbral dva rumena kartona in je tako zapustil igrišče. Vesna je z možem manj zdržala naskoke nasprotnika skoraj do konca srečanja, ko je Cordenons ravno v zadnji sekundi zadal prvi in zelo pekoči poraz kriški enajsterici.
Ostali izidi: Chions - Torre 0:0, Gemonese - Corno 1:0, Lumignacco - Zaule 0:3, Manzanese - Cjarlins 0:2, Tolmezzo - Sanvitese 2:2, Tricesimo - Gradisca 1:1, Ufm - Ol3 11:0 (5 golov Godeasa).
Vrstni red: Ufm, Vesna, Cjarlins 28, Cordenons 24, Tricesimo 17, Tolmezzo 17, Manzanese 15, Chions 14, Corno 13, Sanvitese 12, Lumignacco 10, Zaule 10, Gemonese 9, Gradisca 8, Torre 8, Ol3 2.
Prihodnji krog (v soboto): Vesna - Ufm.

DRUGI IZIDI EKIP NAŠIH DRUŠTEV - 1. AL: Isonzo - Breg 2:2, Terzo - Sovodnje 2:0; 2. AL: Mladost - Pieris 4:2,Moraro - Primorje 1:0, Zarja - Sagrado 2:0; 3. AL: Alabarda - Gaja 3:3.