Petek, 05 april 2024

Jadranu ne gre in ne gre

9. nov. 2014 | 20:21

Lecco - Jadran Franco 75:59 (18:17, 13:13, 19:11, 25:18)
JADRAN: Marusic 7 (1:2, 3:5, 0:2), Ban 19 (1:2, 6:10, 2:5), De Petris 8 (-, 4:8, 0:1), Malalan 0 (-, 0:2, -), D. Batich 14 (1:2, 2:7, 3:6), M. Batich 2 (-, 1:2, 0:2), Ridolfi 0 (-, 0:1, 0:1), Franco 9 (-, 0:3, 3:6), Diviach nv, Zobec nv. Trener: Andrea Mura. Izgubljene žoge: 15, pridobljene: 6; podaje 8, skoki 32 (24 + 8). SON 22, PON: Marusič 36., Malalan 39.
Jadran Franco tudi proti ekipi iz spodnjega dela lestvice še ni prebil leda. Na enem daljših gostovanj so varovanci trenerja Mure zadržali ritem nasprotnikov samo do sredine tretjega dela, nato pa so jih nasprotniki pregazili. »Fizično so nas preskakali, ko so postavili cono, je nismo uspeli prebiti. Do tedaj smo bili nevarni pod košem, nato pa nič več. Zmanjkalo nam je tudi nekaj več intenzivnosti pri skokih, saj so bili oni v tem elementu predvsem v končnici boljši,« je po tekmi povedal trener Mura. Do tretje četrtine je bilo stanje na igrišču zelo izenačeno, Jadran je zadnjih dlje povedel v 16. minuti (20:25), a so jih nasprotniki še pred odmorom dohiteli. Od polovice tretje četrtine dalje je Lecco prevladal z igro pod košem, z igro ena proti ena, predvsem pa pobral veliko odbitih žog v napadu, tako da je izkoristil vsak netočen met. V tem delu pa Jadranu niso šli meti iz razdalje (iz igre je tokrat metal samo 39 % (24:61), za tri pa 35 % (8:23)), veliko je bilo tudi izgubljenih žog (15, Lecco 9), po odobiti žogi v drugi priložnosti pa dosegel samo 4 točke, medtem ko jih je nasprotnik 13. »Dokler ne bodo vsi igrali 100-odstotno istočasno, bo težko prebiti led,« še zaključuje trener Mura. Po tekmi so bili zelo razočarani tudi odborniki: »V začetku tekme smo pokazali hitre igre in zbranost, nato pa je koncentracija padla. V končnici pa so fantje zaigrali brez prave agresivnosti, tako da nas je nasprotnik prehitel in preskakal,« je nastop ocenil blagajnik Peter Žerjal. Jadran po porazu v Leccu ostaja po sedmem krogu še brez zmage.