Kras Repen - Fontanafredda 1:4 (0:2)

Strelci: avtogol Fross v 17., Salvador v 9. in 89., Kneževič v 91., Hoti v 93. min.
Kras: Budicin, Slavec (Tawgui), Komel (Gulič), Žlogar, Fross, Spetič, Capalbo, Grujić, Kneževič, Bordon, Petracci. Trener: Arčaba.
Rdeč karton: Gulič.
»Dotaknili smo se dna,« je bil oster in jezen po tekmi Vojko Kocman, predsednik glavnega pokrovitelja Krasa. »Tako slabo še nismo igrali. Sem razočaran,« je dodal predsednik kluba Goran Kocman. Skratka: rdeče-beli so proti Fontanafreddi, ki so jo v lanski sezoni v elitni ligi obakrat premagali, zasluženo izgubili. Kras je prikazal (ne)igro, ki ni imela ne repa ne glave. Gostje so že po prvem polčasu vodili z 2:0. Nato so proti koncu tekme dosegli še tretji gol. V sodnikovem dodatku so številni (razočarani) gledalci videli še častni gol Kneževiča in napako vratarja Budicina pri četrtem golu Furlanov.
Kras je tokrat imel priložnost, da bi ujel na lestvici prav današnjega nasprotnika. Čisto nasprotno. Furlani so pobegnili in pri Krasu se vsi zavedajo, da bodo s takim pristopom in s tako igro tudi letos izpadli iz D-lige.
Trener Predrag Arčaba je bil potrt: »Imamo premalo kvalitete. Povrh tega fantje me ne poslušajo.«
V Repnu bodo počakali, da se glave nekoliko shladijo. Vzeli si bodo vsaj 24 ur za premislek in nato bodo ukrepali. Kako, se še ne ve. Dejstvo je, da se je klop Predraga Arčabe pošteno zamajala!

Ostali izidi: Altovicentino - Mori S. Stefano 4:1, Padova - Triestina 1:1, Clodiense - Giorgione 1:0, Dro - Belluno 1:1, Legnago - Arzignano 2:1 (v soboto), Montebelluna - Union Pro 2:0, La Fenadora - Tamai 0:0, Sacilese - Mezzocorona 4:2.
Vrstni red: Altovicentino, Padova 25, Belluno 20, Sacilese 18, Clodiense 16, Tamai 15, La Fenadora 13, Montebelluna 13, Legnago 11, Giorgione 10, Arzignano 9, Union Pro 8, Dro 7, Kras 7, Triestina 3, Mori 3, Mezzocorona 0.
Prihodnji krog: Mori S. Stefano - Kras, Triestina - Montebelluna.

ELITNA LIGA
Sanvitese - Vesna 1:1

Strelec: Muiesan v 22. min
Vesna: Carli, Potenza, Rebula (od 80. min Veneruso), Cipracca, Avdič, Škrbina, Toffoli, Božičič, Stancih, Muiesan, Lekič (od 75. min A. Kerpan). Trener: Zanuttig
Na gostovanju v San Vitu al Tagliamento se je zaključila izvrstna serija osmih zaporednih zmag kriške Vesne. Čeprav tokrat Vesna ni dosegla popolnega izkupička, so proti izkušenemu nasprotniku, ki je kar dvajset sezon zapored nastopal v D-ligi, dosegli pomenljivo točko.
Zanuttigovi varovanci so boljšo igro prikazali predvsem v prvem polčasu. V 22. minuti je po predložku Božičiča v pol škarjicah zadel Muiesan in se tako povzpel na enajst prvenstvenih zadetkov. V nadaljevanju prvega polčasa bi lahko kriška enajsterica tudi povišala, a je bila pri tem premalo natančna.
Drugi polčas je videl veliko bolj zagrizen pristop Sanvitesejea, ki je z mlado enajsterico začel pritiskat na Carlijeva vrata, Vesni pa ni uspelo ponoviti učinkovite igre iz prvega polčasa. Zanuttigovi fantje so ravno v zaključnih trenutkih občutili fizični napor, kar je domača ekipa še bolj izkoristila in po razvoju kota v 87. minuti z lepim strelom Turrija dosegla izenačenje.
Vesna pa kljub izenačenju ostaja prva na lestvici v družbi tržiškega Ufm, ki je z 2:0 premagal Zaule. OSTALI IZIDI EKIP NAŠIH DRUŠTEV - 1. AL: Isonzo - Primorec 0:3; 2. AL: Mladost - Campanelle 1:1, Zarja - Aurisina 9:0, Audax - Primorje 3:5; 3. AL: Strassoldo - Gaja 1:2.