Petek, 19 april 2024

Jadran »sprt» z zadnjo četrtino

26. okt. 2014 | 20:17

Lugo – Jadran Franco 78:72 (22:22, 36:43, 53:61)
JADRAN: Marusic 21 (3:4, 6:7, 2:3), Ban 10 (1:1, 3:4, 1:5), De Petris 16 (2:3, 7:11, -), Malalan 1 (1:2, -, 0:2), D. Batich 6 (-, 0:6, 2:9), M. Batich 12 (1:1, 1:3, 3:5), Gelleni nv, Ridolfi 0 (-, -, -), Franco 6 (-, -, 2:6), Zobec nv.  Trener: Andrea Mura. Izgubljene žoge: 19, pridobljene: 5; assist: 2, skoki: 28 (18 + 10). PON: Marusic, De Petris. SON: 32.
Jadran Franco je na gostovanju v Lugu pri Ravenni spet popustil v zadnji četrtini in tako po petih krogih ostaja še brez zmage. Tudi tokrat so varovanci trenerja Mure ritem diktirali vse do konca tretjega dela, v tretjem delu so z Marusičem celo povedeli na 12 točk (36:48), a so nato vse vodstvo izgubili v zadnjih desetih minutah. Zastali so v napadu, svoje pa so naredile tudi osebne napake, ki so v začetku primorale na klop De Petrisa, ki je bil do takrat z Marusičem (na koncu 21 točk) eden najkoristnejših na igrišču. Do zadnje četrtine sta skupaj vodila napad pod košem, v zadnjem delu pa se je Jadran vse preveč zanašal samo na mete iz razdalje, ki pa so se odbijali od koša.
Začetek tekme je bil prepričljiv. Prvič je Jadran povedel v 6. minuti z metom za tri točke Marusiča (11:13). Lugo je nato izenačil (20:20), v drugi četrtini pa vodil samo še dve minuti (24:22). Nato je pobudo prevzel Jadran, ki je vodstvo izpustil šele tri minute pred koncem. Z razigranim De Petrisom (po prvem polčasu je dosegel že 14 točk) je v 15. minuti povedel na šest točk (27:33). Nezbranost je Lugo hitro kaznoval z delnim izidom 0:5 (32:33), a so Jadran do odmora v vodstvu držali meti iz razdalje. Prvič je bil uspešen Daniel Batich, pred koncem četrtine pa še brat Matija za plus sedem (36:44). V tretji četrtini je Lugo po hladni prhi (minus 12) le zbral vrste in z nekaj akcijami razpolvil razliko. Še nekaj kisika je Jadranu dal meta za tri točke Daniela Baticha čisto na koncu tretjega dela (53:61), nato pa je vsa prednost splahnela. V zadnjih desetih minutah so se gostitelji razigrali z Ruinijem, ki je z metom za tri točke tri minute pred koncem ponesel ekipo na plus ena (68:67), akcijo za tem pa je bil uspešen še Farioli (71:67).  Jadran je zadnjič dosegel koš še z Matijo Batichem minuto pred koncem, nato pa je Lugo izkorisil vse proste mete (7:8), Jadran pa metal na koš, a neuspešno.