19. okt. 2014 | 18:55

Vesna - Ol3 8:0 (3:0)
Strelci: Božičič 2' in 35', Muiesan 47', 53', 77', 80', Colja 75', Cipracca 87'.
VESNA: Carli, Stanich, Potenza (od. 80' Purič), Cipracca, Avdič, Škrbina (od 66' Rebula), Toffoli, Božičič, Kosmač (od 54' Božič), Muiesan, Colja. Trener: Zanuttig.​
Proti zadnjeuvrščenemu Ol3 je Vesna poskrbela za sedmo prvenstveno zmago in tako uresničila pričakovani izid, ki je sicer zgodovinski. V kriškem taboru nihče ne pomni visokega 8:0, ki je v tem krogu obdržal Vesno na vrhu lestvice z najboljšo obrambo in najboljšim napadom.
Ekipa iz Fojde se je upirala le v prvi tretjini srečanja, saj je želela nadoknaditi zaostanek iz 2. minute, ko je po prostem strelu iz srednjega položaja Božičič poslal usnje med vratarja in desno vratnico.
Vesna se je nato za trenutek posedla. Upravljanje igre ji je nekoliko ušlo iz rok, Ol3 je za hip prevzel tudi pobudo. Še najbolj so bili gostje nevarni v 19. minuti, ko je Gonzales lepo podal Londeru, ta je pa je v bližini vrat zadel v prepovedanem položaju.
Vesnini igralci so se nato le zdramili in spet poskrbeli za učinkovito igro, vse do ključnega trenutka srečanja, ko je vratar gostov Nardoni prestregel podajo z rokami korak iz svojega kazenskega prostora. Ob pomoči stranskega sodnika mu je glavni sodnik Moret pokazal rdeči karton. Posledični prosti strel
​iz bele črte kazenskega prostora ​pa je še enkrat unovčil Saša Božičič in povišal na 2:0.
Pred odhodom v slačilnice in nekaterih neuspelih prodorih Colje, sta po dolgem predložku Stanicha iz desne kombinirala Božičič in Muiesan, slednji pa je premagal rezervnega vratarja Clocchiatija.
Trem golom prednosti jim bo v drugem polčasu sledilo še pet. Ol3 je res stopilo na igrišče, vendar je pravo motivacijo pustilo v slačilnici, Vesna pa je vse do zadnje minute neusmiljeno pritiskala na nasprotnikova vrata. Po asistenci navdihnjenega Božičiča je v 53. minuti zadel Muiesan, ki bo uspešen še v 77. in 80. minuti. Pred njim je zadetek za delni 5:0 dosegel tudi David Colja, ki se je lepo vrinil v kazenski prostor in zadel z volejem. V 87. minuti je visoko zmago v Križu zapečatil Cipracca, ki je iz sredine kazenskega prostora sprožil zmagoviti desni diagonal.​