Kras Repen - Montebelluna 1:2 (1:0)
Strelci: Fross v 36. min.; v 70. Perosin (M), v 88. Masiero.
Kras: Budicin, Fross, Slavec (od 81. Petracci), Komel, Cvijanovič, Boškovič (od 45. Tawgui), Grujić (od 85. Gulič), Capalbo, Kneževič, Ranič, Spetič. Trener: Arčaba. Na klopi: Dagnolo, Maio, Castellano, Bordon.
Montebelluna: Rigo, Fabbian, Frassetto, Perosin, Guzzo (od 55. Masiero), Severgnini, De Vido, Nicoletti, Scarpa (od 85. Garbuio), Giglio, Cusinato. Trener: Pasa.

V ligi D štetejo izkušnje. In srce. Montebelluna danes popoldne v Repnu ni bila boljša od Krasa. V določenih trenutkih so rdeče-beli pokazali celo bolj atraktivno igro od gostov, ki pa niso nikoli popustili. Verjeli in borili so se do konca. Njihov trud in želja po zmagi, pravzaprav samo po točki (kot nam je po tekmi izjavil trener Daniele Pasa), je bil poplačan. Iz Repna so odnesli celoten izkupiček. »Tri točke, ki bodo še kako težke v boju za obstanek,« je dodal trener Montebellune, ki - podobno kot Kras - cilja na potrditev lige D.
Rdeče-beli s takim pristopom bodo s težavo potrdili status četrtoligaša. S tem se strinja tudi trener Predrag Arčaba, ki je bil po tekmi razočaran: »Kolikokrat smo na treningih ponovili, kako mora branilec posredovati po odbiti vratarjevi žogi s prostega strela. Tako smo danes prejeli prvi gol. Podobnih situacij je bilo letos že nekaj. Nismo pozorni. Zaradi tega drago plačujemo vsako napako.«
Kras je v prvem polčasu igral dobro. V uvodnem delu je kapetan Kneževič zgrešil dve lepi priložnosti za gol. Najlepšo pa je imel v 66. minuti, ko je v sredini kazenskega prostora (sam pred vratarjem) lepo zaustavil Grujičevo podajo in nato streljal naravnost v vratarja. Priložnost je bila izrazita kot najstrožja kazen. Če je na tekmi proti Triestini usodno napako storil vratar Budicin (včeraj je igral solidno in je trikrat odločilno posredoval), so tokrat povsem zatajili napadalci: poleg dveh priložosti Kneževiča je v 83. minuti (pri izidu 1:1) zgrešil najstrožjo kazen Milan Grujić (prva napaka v karieri po izvajanju prostih strelov). Za kroniko moramo dodati, da je v prvem polčasu dosegel lep zadetek Luca Fross (močan diagonalni strel z desne strani, podobno kot gol Vesninega napadalca Božičiča v soboto proti Zaulam).
Oba gola Montebellune sta padla v drugem polčasu. V 25. minuti je Severgnini streljal prosti strel, Budicin je odbil v sredino kazenskega prostora, kjer je bil najspretnejši Perosin (1:1). Z drugim golom je domačim navijačem skvaril lep jesenski dan Masiero, ki je s strelom z glavo poslal žogo za Budicinov hrbet.
Kras bo v prihodnjem krogu gostoval pri ekipi Union La Fenadora. Po petih krogih je slika že dovolj jasna: od nedelje se bo za Kras začelo novo prvenstvo, boj za obstanek.

V torkovi Športni prilogi našega dnevnika boste lahko brali, kaj sta nam še povedala trenerja obeh ekip po tekmi.

Ostali izidi 5. kroga: Altovicentino - Union Ripa 1:0, Biancoscudati - Mezzocorona 1:0, Sacilese - Union Pro 5:0, Clodiense - Fontanafredda 2:0, Giorgione - Arzignanocampo 1:0; včeraj: Legnago - Tamai 0:2, Dro - Mori 2:1, Belluno - Triestina 2:1.
Vrstni red: Belluno e Padova 15, AltoVicentino 13, Sacilese, Clodiense e Montebelluna 9, Fontanafredda e Union Pro 7, Tamai e Arzignano 6, Union La Fenadora e Giorgione 5, Dro 4, Kras Repen 3, Triestina e Mori Santo Stefano 2, Legnago 1, Mezzocorona -2.
Prihodnji krog: ArzignanoChiampo - Belluno, Fontanafredda - Padova, Mezzocorona - Giorgione, Montebelluna - Sacilese, Mori Santo Stefano - Clodiense, Tamai - Dro, Triestina - Alto Vicentino, Union Pro - Legnago, Union Ripa La Fenadora - Kras Repen.