Kras Repen - AltoVicentino 2:3 (1:3)
Strelci: Roveretto v 1., Brancato v 36., Ranič v 43., Giglio v 48.; Spetič v 72. min.
Kras: Budicin, Komel, Castellano, Žlogar, Cvijanovič, Boškovič (od 55. Fross), Maio, Capalbo (od 62. Bordon), Kneževič, Ranič (od 73. Petracci), Spetič. Trener: Arčaba.
AltoVicentino: Logofatu, Kicaj, Dalla Riva, Brancato, Bertozzini, Gritti, Roveretto (od 79. Yarboye), Cortesi (od 10. Pozza), Giglio (od 67. Paganelli), Dal Dosso, Peluso. Trener: Cunico.

V uvodnih treh krogih je Kras srečal same ekipe, ki naj bi se borile za prvo mesto oziroma play-off. AltoVicentino (letos poleti je prišlo do združitve med Maranom - lani 2. v D-ligi - in Trissinom Valdagnom) je pravzaprav skupaj s Padovo glavni favorit za napredovanje. Obe ekipi imata po treh krogih devet točk na lestvici. Gostje iz okolice Vicenze so bili resnici na ljubo v Repnu boljši nasprotnik. Kras pa bi lahko s kančkom sreče in bolj povezano igro le iztrgal neodločen izid, ki bi bil v današnjem primeru bolj podoben zmagi.
Z GLAVO V SLAČILNICI - AltoVicentino je povedel že v prvi minuti, ko so rdeče-beli bili še z glavo v slačilnici. Podobno se je pripetilo v tretji minuti sodnikovega dodatka pred odmorom, ko so gostje dosegli tretji gol. Pred tem je drugi gol za ekipo iz Veneta dosegel Brancato. Zaostanek pa je na 2:1 zmanjšal Saša Ranič, ki je izkoristil lepo (pametno) podajo Kneževiča. »NISO BILI NEPREMAGLJIVI« - »Bili smo premalo zbrani. Premalo zreli,« je bil po tekmi jezen trener Predrag Arčaba, ki je do zadnjega verjel, da bi lahko rdeče-beli izenačili. »V ogenj sem poslal tudi Patrika Bordona, ki še ni stoodstotno pripravljen. Poskusil sem vse alternative. Škoda, da nam ni uspelo doseči točke. Kapo dol vsekakor gostom, ki so solidna ekipa. Ne pa nepremagljiva,« je še dodal Arčaba.
»ZASLUŽENA ZMAGA« - Na drugi strani je bil po tekmi, po tretji zaporedni zmagi, zadovoljen trener AltoVicentina Enrico Cunico: »Zmaga je povsem zaslužena. Žal smo se nekoliko prilagodili nasprotniku. Vedeli smo, da nam bo ožje repensko igrišče povzročalo težavo. Še dobro, da smo ves teden trenirali na manjši zelenici. Tudi nasprotnika smo dobro poznali, saj pri pripravi na tekme ne pustimo nič golemu slučaju.«
LEPA »SLOVENSKA« AKCIJA - Drugi polčas je bil precej razburljiv in živčen. Za oko lep je bil gol, pravzaprav akcija, ki je privedla do Spetičeva zadetka. Žlogar je podal Kneževiču v kazenski prostor. Kapetan Krasa je z glavo preusmeril žogo Spetiču, ki je zadel v polno. Tretjega gola v Repnu niso videli.
NAŠE OCENE - Pozitivne ocene si tokrat ne zasluži vratar Krasa Luca Budicin, ki je bil kriv pri vsaj dveh golih. Malo slabše se je odrezal tudi branilec Miroslav Cvijanovič. Najboljši oceni zaslužita Luka Spetič (fizično v odlični formi) in mladi Simone Castellano. Pri gostih je na desnem krilu odlično igral Kicaj (letnik 1996).

Ostali izidi skupine C: Belluno - Mezzocorona 3:0, Padova - S. Stefano 2:1, Legnago - Montebelluna 0:1, Sacilese - Union Ripa 1:1, ArzignanoChiampo - Triestina 3:1, Dro - Union Pro 1:3, Giorgione - Fontanafredda 0:1, Clodiense - Tamai odl.
Vrstni red: Belluno, Padova, AltoVicentino 9, Fontanafredda 7, Clodiense 6, Sacilese, Arzignano 5, Union Pro 4, Tamai, Montebelluna 3, Kras, Union Ripa 2, Giorgione, S. Stefano, Dro, Legnago, Triestina 1, Mezzocorona -3.
Prihodnji krog: Triestina - Kras.

ELITNA LIGA
Vesna - Virtus Corno 4:1 (1:1)
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Cipracca, Avdič, Škrbina, Stanich (85' Colja), Božičič, A. Kerpan, Muiesan (69' Toffoli), Kosmač (82' Lekič). Trener: Zanuttig.
Strelci: 1' A.Kerpan, 55' Muiesan, 64' Kosmač, 90' Colja.
Sodnikov začetni žvižg, žoga na desno krilo Kosmaču, predložek v sredo in po desetih sekundah je domačin Albert Kerpan že dosegel rekordno hiter zadetek. Boljšega začetka srečanja proti solidnemu Virtus Corno je bilo težko napovedati.
Gostujoča obramba je zelo verjetno še merila širino in globino kriške zelenice, ko je bil v 4. minuti nevaren tudi Muiesan, ki je s špico preusmeril globoko podajo proti nasprotnikovim vratom in oplazil desno vratnico.
Vendar se je v Križu veselje po hitrem vodstvu prav tako hitro razblinilo. Gostujoča enajsterica spada med najbolj izkušene ekipe prvenstva in težko je bilo pričakovati, da bi tako hitro predala orožje. V 6. minuti je napadalec Filippo čisto blizu Carlijevih vrat izvrstno preigral dva Vesnina branilca in podal nazaj branilcu De Blasiju. Ta je komaj meter v kazenskem prostoru izenačil z močnim in natačnim strelom.
Furlanska ekipa se je po začetnem udarcu le postavila spet na noge in predvsem s fizično izredno sposobnima Gashijem in temnopoltim Diawom na krilih, povzročila velike težave domačim bočnim branilcem. V 8. minuti je ravno nad Gashijem odlično posegel Carli, ki je preusmeril diagonalni strel v kot.
Razmerje sil na igrišču se je ohranilo do 18. minute, ko je ravno Gashi ob stranskem outu z rokami močno zabil žogo v Potenzo. Po hitrem posvetovanju s stranskim sodnikom mu je sodnik Martino pokazal rdeči karton.
Kljub številni premoči pa Vesni ni uspelo strniti odpora gostov vse do začetka drugega polčasa. Do premora je dvakrat odlično ubranil Carli, sicer je ob udarcu z glavo Filippa popolna odtrgal žogo iz vrat.
Vesna pa je pravi ritem ujela v drugem polčasu. Zanuttigovi fantje so sicer izkazali tudi tokrat odlično fizično pripravljenost, ob tem pa tudi zrelost v napadu. V 55. minuti je tako spet odlično plenil Muiesan, ki je po pridobljeni žogi na robu 16-metrskega prostora brezhibno kaznoval goste. Vesna se pa ni nikakor zadovoljila z delnim 2:1. V obrambi je kapetan Carli spet posegel nad neustavljivim Diawom v 59. minuti, nato je Božičič mojstrsko podal do Kosmača. Ta se je lepo vrnili med dvema branilcema, ukrotil mehko žogo in sam pred vratarjem Menengonom povišal na 3:1.
Nato so v ospredje stopili tudi rezervisti, Toffoli, Lekič in Colja. Vsi trije so odlično interpretirali razpoložljivo minutažo. Colja je sicer v 88. minuti iz nemogočega položaja zadel zgornji del prečke, v 90. minuti pa je po jurišu Potenze na levem krilu lepo sledil akcij in se ob predložku znašel na pravem mestu za končni 4:1.