Petek, 29 marec 2024

Prvi dan ... loterija

14. sep. 2014 | 20:44

Na svetovnem prvenstvu v jadranju v olimpijskih razredih, ki se je začelo v španskem Santanderju, so v razredu 470, v katerem nastopata tudi nekdanja svetovna mladinska prvaka, tekmovalca JK Čupa Simon Sivitz Košuta in Jaš Farneti, zaradi šibkega vetra opravili le en plov. Naša jadralca sta se v svoji skupini uvrstila na skromnem 27. mestu med 37 posadkami (skupno jih v dveh skupinah nastopa 74). »Dolgo časa smo na morju čakali na veter, edino regato pa končali ob 19. uri. Veter je bil šibek, stalno je obračal, tako da je bilo vse skupaj prava loterija,« je povedal krmar Sivitz Košuta. Jutri bodo na vrsti tri regate. »Nič še ni izgubljenega«, je še dodal naš jadralec. Z Jašem zasedata skupno 51. mesto.