Kras Repen - Legnago 3:3 (2:0)
Strelci: 7. Ranič, 45. Žlogar; 52. Fioretti, 57. Kneževič, 59. Farinazzo, 67. Fioretti.
Kras Repen: Budicin, Fross, Castellano, Žlogar, Simeoni (od 68. Petracci), Cvijanovič, Capalbo (od 60. Gulič), Komel, Kneževič, Ranič (od 84. Bordon), Spetič; na klopi: D'Agnolo, Maio, Božič, Caselli. Trener: Arčaba.
Legnago: Miletić, Fatale, Talin, Fonjock, Friggi, Tobanelli, Tresoldi (Farinazzo), Ruffini, Rivi (Bernardes), Valente, Viviani (Fioretti). Trener: Rossi.
Tekmo 2. kroga D-lige med Krasom in Legnagom bi razdelili na dva dela. Še v 57. minuti je Kras vodil s 3:1. Najprej je prvi gol v rdeče-belem dresu dosegel še lanski nogometaš slovenske prve lige Saša Ranič. Za 2:0 je pred odmorom poskrbel Tonči Žlogar. Gostje so nato v uvodnem delu drugega polčasa zmanjšali zaostanek. Kapetan Kneževič je nato izkoristil zmedo v domači obrambi zaradi nesoglasja med sodnikom in njegovim (stranskim) pomočnikom (dvignil je zastavico, sodnik pa ga ni upošteval) ter zadel v polno. Vse je kazalo, da se bo Kras veselil prve zmage v novi sezoni. Toda tretji gol je igralcem Legnaga prebudil samozavest. Reakcija je bila ostra, nevzdržna. Obramba Krasa, kljub odlični igri Cvijanoviča, je igrala vse bolj zmedeno in razbito. Rdeče-beli so se prestrašili. Pred tem so gostje dvakrat zadeli okvir vrat (vratnico in prečko). V slabih desetih minutah so igralci iz Veneta še dvakrat premagali Budicina. Lahko bi imeli še eno resno priložnost: sodnik pa je v 68. minuti spregledal enajstmetrovko čisto kot solza. Branilec Krasa je žogo v kazenskem prostoru zaustavil z roko. Po trikratnem sodnikovem žvižgu so se v Repnu vsi oddahnili. Točka je bila po takem naporu in trpljenju dobrodošla.
»Prav gotovo. Resnici na ljubo smo bili v škripcih. Fantje so po tretjem golu psihološko popustili. Če smo v Sacileju zaostajali za dva gola in nato nadoknadili, smo danes iz tega vidika naredili korak nazaj. Vodili smo za dva gola in nasprotnik je uspel izenačiti,« je razmišljal trener Predrag Arčaba.
Besen je bil tudi Saša Ranič, ki je dosegel svoj prvi zadetek za Kras: »Očitno nismo še uigrani. Moramo še veliko trenirati,« je dejal Ranič.
Trener gostov Leonardo Rossi je bil le delno zadovoljen: »Resda smo nadoknadili zaostanek. Ampak zaslužili bi si zmago. V drugem polčasu smo bili veliko boljši od Krasa.«
V prihodnjem krogu bo Kras igral znova doma. Gostil bo močni AltoVicentino.

Ostali izidi v skupini C: Tamai - Ital Lenti Belluno 1:3, Altovicentino - Dro 1:0, Montebelluna - Biancoscudati Padova 1:4, Fontanafredda - Mezzocorona 2:1, Union Pro - Giorgione 1:1, Mori S. Stefano - ArzignanoChiampo 0:0, Unione Triestina - Sacilese 1:3, Union Ripa - Clodiense 1:2.

DEŽELNE LIGE - Elitna liga: Torre - Vesna 0:1 (Božičič v 88. iz 11-m); Promocijska liga: Juventina - Pro Cervignano 1:3; 1. AL: Primorec - Breg 2:2, Sovodnje - Fogliano Turriaco 1:0 (Bajec); 2. AL Zarja - Torre 1:1, Roianese - Primorje 2:1, Villesse - Mladost 2:1.