7. sep. 2014 | 19:48

Vesna - Gemonese 2:0 (1:0)

Strelec: Muiesan v 32. in 56. minuti

Vesna: Carli, G. Kerpan, Cipracca, Božič, Avdic, Škrbina, Stanich, Božičič, Arduini (Colja v 76'), Muiesan (Toffoli v 69'), Kosmač (Purič v 91'). Trener: Zanuttig.
V Križu se po prvem krogu že veselijo prve zmage v elitni ligi. Porazi s pokalnih srečanj res niso bili pravi alarm, saj je Vesna na domačem igrišču prikazala učinkovito igro ter dobro kondicijo. Sicer so gostje iz Gumina boljše interpretirali uvodne minute srečanja, ko so bili predvsem nevarni s hitrimi prodori. Vesnini igralci pa so ob iskanju vertikalizacij zapravljali kar lepo število žog.
Tudi v obrambni liniji niso bili še vsi mehanizmi dodobra naoljeni, vendar je prvi gol Vesne padel v 32. minuti po dolgi podaji vratarja in kapetana Carlija preko Stanicha do Kosmača, ki je stekel do desnega kota in podal strupeno žogo v kazenski prostor, kjer je bil na preži Muiesan za delni 1:0.
Gostje so bili do konca prvega dela srečanja še par krat nevarni, predvsem z Tocchetojem, med najboljšimi v vrstah gostov, ki je poskušal premagati Carlija z lobom.
Pred odmorom bi za križane kmalu povišal Cipracca, vendar je bil guminski vratar Tusini na mestu.
Drugi polčas se je nadaljeval po slogu zaključnih minut prvega. Vesna je izkoristila rahel padec gostov in odlično vrtela žogo v nasprotnikovi obrambni polovici igrišča, potem ko je večji del prvih 30. minut sramežljivo igrala v svoji polovici. V režiji je odlično diktiral tempo Saša Božičič. Po pritisku nasprotnikovih branilcev je Muiesan že v 11. minuti plenil žogo pred kazenskim prostorom, se za hip ustavil in se prepričal svojega dovoljenega položaja ter premagal nasprotnega vratarja po hitrem postopku. Resnici na ljubo je bil Muiesanov položaj dvomljiv, vendar je bil drugi gol dokaj zaslužen za Zannutigovo enajsterico.
Toffoli je v 69. minuti zamenjal Muiesana in se dobro vključil v ritem igre. Zannutig je tako poskrbel tudi za linijo s petimi branilci, ki pa je v 76. minuti prepustila guminski napad, kjer je Carli s pravim čudežem ubranil strel iz neposredne razdalje kar na črti svojih vrat.
Pred 90. minuto si je Vesna prislužila še par priložnosti po zaslugi Kosmača in Toffolija, ki pa jih ni uspela izkoristiti. Priložnost sta pred zaključkom srečanja dobila še David Colja in Minej Purič.

DEŽELNE LIGE
D-liga: Sacilese - Kras 2:2; promocijska liga: Aurora Buonacquisto - Juventina 3:0; 1. AL: Breg - Sovodnje 1:0 (Belladonna v 94' iz 11-m), Gradese - Primorec 0:0; 2. AL: Primorje - Sagrado 3:0 (Daniel 2, Romano), Mladost - Opicina 1:0 (avtogol), Moraro - Zarja 2:4 (Cermelj 4).