Sacilese - Kras 2:2 (2:0)
Strelci: 28' Pederiva, 41' Beccia; 60' Kneževič, 65' Spetič
Sacilese: Favaro, Craviari, Beccia, Favret, Biasi Manolache, Peressini, Pederiva (Cima), Boscolo Papo (Sakajeva), Spagnoli, Beccaro, Grion. Trener: Zironelli (Andreatta, Moretti, Carlon, Pigatti, Zuliani, Stiso, Barattin).
Kras: Budicin, Simeoni (od 64. Fross), Komel (od 69. Gulič), Zlogar, Cvijanovič, Boškovič, Maio (od 58. Castellano), Capalbo, Kneževič, Ranič, Spetič. Trener: Arčaba (Dagnolo, Petracci, Božič, Caselli).

Sacilese velja na papirju za eno boljših ekip v skupini C D-lige. Prav zaradi tega točka na uvodnem gostovanju več kot dobrodošla. »Pravzaprav zaslužena, če že ne pretesna,« je po tekmi izjavil predsednik Krasa Goran Kocman, ki je bil zadovoljen z reakcijo rdeče-belih v drugem polčasu. Po prvem delu so namreč krasovci zaostajali za dva gola. Gostitelji so najprej povedli z lepim golom Pederive in so nato drugi gol dosegli s pomočjo enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Beccia (Komel je v kazenskem prostoru zaustavil žogo z roko).
V drugem polčasu so Arčabovi fantje igrali kot prerojeni. Po četrt ure je prvi letošnji gol dosegel kapetan Radenko Kneževič (podal mu je Spetič). Pet minut kasneje pa je za izenačenje poskrbel Luka Spetič, ki je žogo po Raničevi podaji streljal tik pod prečko. Kras je v nadaljevanju igral z igralcem manj. Sodnik je zaradi naivnega prekrška na sredini igrišča pokazal najprej rumeni, nato še rdeči karton mlademu Boškoviču. Kljub temu so gostje v zadnjem delu srečanja imeli najlepšo priložnost za gol. Kneževičev strel z glavo je za las poletel mimo vratnice.
V Krasovem taboru so bili s točko zadovoljni. Pozitivno so ocenili nastop Saše Raniča, reakcijo v drugem polčasu in fizično pripravo ekipe. Malo slabše so se odrezali le igralci na obrambnih zinanjih položajih.
Kras bo v prihodnjem krogu v nedeljo gostil v Repnu Legnago Salus.
Ostali izidi 1. kroga: Belluno - Mori S. Stefano 2-0, Dro-Union Ripa 1-1, Biancoscudati Padova - UnionPro 3-0, Mezzocorona - Unione Triestina 0-0, Clodiense - Montebelluna 1-0, Giorgione - Tamai 0-1, Legnago - Altovicentino 1-4
Union ArziChiampo - Fontanafredda 1-1.

DEŽELNE LIGE
Elitna liga: Vesna - Gemonese 2:0; promocijska liga: Aurora Buonacquisto - Juventina 3:0; 1. AL: Breg - Sovodnje 1:0 (Belladonna v 94' iz 11-m), Gradese - Primorec 0:0; 2. AL: Primorje - Sagrado 3:0 (Daniel 2, Romano), Mladost - Opicina 1:0 (avtogol), Moraro - Zarja 2:4 (Cermelj 4).