Petek, 26 april 2024

Svetovni prvakinji!

3. avg. 2014 | 14:34

Tržaški jadralki Carlotta Omari in Francesca Russo Cirillo, ki tekmujeta pod zastavo Sirene, sta novi svetovni prvakinji v razredu 420 v absolutni ženski konkurenci. Po dolgem čakanju na veter so organizatorji SP v Travenmüdnu sporočili, da danes ne bo regat, in tako je obveljal vrstni red predzadnjega dne. Tržaški jadralki, ki trenirata pod vodstvom trenerja Matjaža Antonaza, sta tako ohranili prvo mesto na skupni razvrstitvi, ki sta ga dosegli v soboto. »To je rezultat triletnega dela. Potem ko sta osvojili 7. in 4. mesto na svetovnih prvenstvih v prejšnjih sezonah, sta se tokrat zavihteli na vrh. Nasprotnice sta premagali na morju, tako da je uspeh povsem zaslužen,« je bil po uspehu deklet zadovoljen trener Matjaž Antonaz. »Pripravljeni sva bili, da prvo mesto ubraniva tudi na morju, vendar sta zadnji dve regati danes odpadli in tako sva ohranili prvo mesto brez boja,« je pojasnila krmarka Carlotta Omari. »Lani so bile Singapurke boljše, letos pa smo se jim oddolžile za lanski poraz,« je še dodala krmarka. Drugo mesto sta osvojili Singapurki Lim/Siew, bronasti pa sta bili Grkinji Tavoulari/Koutsoumpou. Za jadralki, ki tekmujeta pod zastavo Sirene (flokistka Francesca Russo Cirillo je sicer članica SVBG), se je z zlato kolajno zaključil baje cikel nastopov v dvosedu 420, kje bosta jadrali naslednje leto še ne vesta. Francesca Russo Cirillo bo začela univerzitetni študij, Carlotta Omari pa bo maturantka. Vselej pa bosta prej morali zaključiti sezono z nastopom na državnem prvenstvu, kjer branita ženski naslov prvakinj. Zagotovo pa se 19-letnici ne bosta odločili za olimpijski dvosed 470.