Strelca: Paciulli v 9. in 24.; Žlogar v 22.
Kras: Dagnolo, Tawgui (od 81. Petracci), Colavetta, Giordano, Arčaba, Spetič, Capalbo (od 65. Božič), Grujić, Kneževič, Žlogar, Corvaglia. Trener: Zupan.
Chions: Guiotto, Bertacchini, Pighin, Bytyqi, De Nadai, Candussio, Vriz (od 81. Alberti), Coulibaly, Paciulli (od 68. Attah), Zusso, Francescutto. Trener: Vittore.
Sodnik: Ferro (Latisana).
Rdeč karton: Giordano v 78. min.

Repenski Kras (in slovenski nogomet v Italiji) ostaja brez državnega pokala. Našo deželo bo na državni fazi zastopal furlanski Chions, ki je na razmočenem igrišču v Červinjanu zmagal z 2:1. Navsezadnje je bila zmaga furlanske enajsterice tudi zaslužena, saj so se Krasovi nasprotniki borili kot levi, dvakrat so bili natančni, še vsaj tolikokrat pa so resneje zaposlili rdeče-belega vratarja Dagnola, ki je bil med boljšimi na igrišču. Tudi Krasu pa ne moremo očitati ničesar. Zupanovi fantje so dali vse od sebe. V drugem polčasu so na vse načine skušali premagati nasprotnikov obrambni bunker in izenačiti, toda neuspešno. Ob trikratnem sodnikovem žvižgu so se tako veselili nogometaši Chionsa, ki so prvič osvojili državni pokal.
Tekma v Červinjanu je bila kljub zelo slabim pogojem dopadljiva. Razburljiv je bil še posebno prvi polčas, ko so padli vsi trije goli. Junak Chionsa je bil napadalec Paciulli, ki je dvakrat zatresel Krasovo mrežo. Prvič že v 9. minuti, ko je bil najbolj spreten pri Dagnolovi odbiti žogi. Rdeče-bela obramba je bila prepočasna. Drugič pa v 24. minuti, ko je bil natančen z glavo. Pred tem je Krasu uspelo izenačiti z Žlogarjem, ki je prav tako z glavo preusmeril žogo v mrežo po visoki podaji s kota.
Drugi polčas je bil veliko bolj umirjen in dolgočasen. Igrišče je bilo vse bolj podobno močvirju, kar je favoriziralo nasprotnika in penaliziralo Kras. Obe ekipi sta v glavnem igrali na dolge žoge. Chions, ki se je v glavnem branil, je skušal presenetiti v protinapadu. Krasovci pa so imeli v napadu premalo manevrskega prostora. Po drugi strani je Zupanove fante razjezil tudi sodnik, ki je naredil nekaj napak. V dveh primerih bi lahko dosodil najstrožjo kazen za Kras. Izključitev Giordana v 78. minuti pa je bila mogoče pretirana, saj pri drugih prekrških mož v črnem ni upošteval tako strogih kriterijev.