Športna nedelja: Jadran odpovedal; sedem remijev nogometašev

Na Rouni Primorje brez težav vknjižilo četrto letošnjo zmago - Juventini in Sistiani Sesljanu točka, poraz Vesne

nedelja, 8. oktobra 2017 | 19:32

Jadranovci bodo gostovali v Venetu (FOTODAMJ@N)

KOŠARKA
C-LIGA GOLD
The Team - Jadran Ispem 71:35 (14:15, 28:25, 46:33)
Jadran: M. Batich 4 (-, 2:4, 0:4), Zidarič 0 (-, 0:4, 0:4), De Petris 7 (1:4, 3:5, -), Daneu 4 (-, 2:4, 0:2), Ban 10 (4:4, 3:7, 0:2), Gregori 0 (-, 0:2, -), Ridolfi 3 (-, 0:3, 1:5), Cettolo 5 (2:3, 0:2, 1:2), Ferfolja nv, Malalan 2 (-, 1:2, 0:1), Rajčič 0 (-, 0:1, 0:2), Laurencic 0 (-, -, -). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 31 (24 + 7); podaje: 5; izgubljene žoge; 22; pridobljene: 3. SON: 22. PON: M. Batich.
Jadran Ispem je izgubil tudi drugo prvenstveno srečanje, tokrat v kraju Riese Pio X pri Trevisu proti moštvu, ki je lani napredovalo iz C-lige silver, ima pa več izkušenih košarkarjev. Končni izid jasno priča o slabi predstavi gostov, ki so odpovedali predvsem v napadu. Za negativni rekord je Jadran poskrbel v zadnji četrtini, ko je dosegel le dve točki, ko je bila tekma v bistvu že zaključena. Prva četrtina je bila sicer spodubna, saj so jo Ban in soigralci sklenili z naskokom ene točke, predvsem pa so dosegli 15 točk. Nato pa so košarkarji trenerja Oberdana poskrbeli za eno izmed najslabših strelskih predstav zadnjih let. Dodatnih 18 točk so skupno dosegli v drugi in tretji četrtini, v poslednji četrtini pa je koš moštva The Team ostal nedotaknjen vse do poslednjih minut, ki smo jih že opisali v uvodnem delu članka.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Cordenons - Kras Repen 1:1 (1:0)
Strelec: 35. Grujić po 11-m
Kras: D'Agnolo, Stanič, Cappiello, Simeoni, Hadžić, Juren (Klančič), Grujić, Carlevaris, Stromajer, Radujko, Maio (Kocman. Trener: Radenko Kneževič.
Kras Repen se je moral na zahtevnem gostovanju proti povratniku iz D-lige Cordenonsu zadovoljiti s točko. Potem ko so Kneževićevi fantje vodili po prvem polčasu po uspešni 11-metrovki Grujića, so na koncu v 85. minuti dobili zaušnico. V obrambi so nekoliko zaspali, kar je Cordenons izkoristil in dosegel gol. Na koncu je Kras imel s Stromajerjem še 100 % priložnost, a se ni izšlo. »Škoda, saj so gostitelji izkoristili res edini strel na gol. Lahko bi se veselili vseh treh točk, zadovoljti pa se moramo z eno,« je bil po tekmi vidno razočaran predsednik Krasa Goran Kocman.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Zaule 1:1 (1:1)
Strelec: Kožuh v 36. minuti
Juventina: Stergulc, F. Marini, Innocenti, Racca, N. Marini, Zorzut, Hribršek (Dornik), Kožuh, Zamorra (Madonna),  Dragosavljević, Veljiković (Copetti). Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina je po dopadljivi igri osvojila točko, za kajveč pa bi morala zaigrati bolj napadalno. Edini gol je dosegel Kožuh v 36. minuti, nekaj minut prej pa so mrežo zatresli gostje.

Vesna - Fulgor 1:2 (1:1)
Strelec: Zlatič v 24. minuti
Vesna: Donno, Bevilacqua (Zlatković), Ravalico (Maggiore), Vasquez, Zlatić, G. Kerpan, Antonič, Štulac, Miljkovič, Rodićm Bubnič. Trener: Corona.
Vesna tudi na domačem igrišču ni reagirala in doživela drugi zaporedni poraz. Edini gol je prispeval Zlatić v 24. minuti, potem ko je prejel podajo z leve in z glavo zatresel mrežo. Nasprotniki so povedli v drugem polčasu po 11-metrovki. Rezultat bi se lahko pred koncem spet delno spreobrnil, potem ko je bila Vesna nevarna pred nasprotnikovim golom v 88. minuti, a se ni izšlo. »Igrali smo slabo. Poraz je pravičen izid. Res je, da smo zaigrali v nekoliko okrnjeni postavi, a so nas nasprotniki kljub vsemu nadigrali,« je bil po tekmi razočaran predsednik Robert Vidoni.

Costalunga - Primorje 0:3 (0:2)
Strelci: 15. Pacherini, 32. Girardini, 60. Lombardi
Primorje: Modesti, Miot, Surez, Furlan, Tomizza, Pacherini, Casseler (60. Semani), Gerbini, Zubin, Girardini (53. Castellani), Lombardi. Trener: Davide Ravalico.
Na prvem zrelostnem izpitu je Primorje izdelalo z odliko. Proseški nogometaši so spet pometali z nasprotniki, ki sploh niso bili nevarni v napadu. Vratar Modesti sploh ni imel dela, tako da se je ob koncu tekme z ostalimi soigralci upravičeno veselil četrte letošnje zmage. Proseški nogometaši so prva dva gola dosegli v prvem delu, češnjo na torti pa je dodal Lombardi sredi drugega dela. Primorje je hkrati odlično izkoristilo domače igrišče: tekmo so namreč odigrali na Rouni, četudi bi jo uradno morali v gosteh. »Zaigrali smo res zelo prepričljivo. Zmage smo si srčno želeli in jo tudi vknjižili. Razlika med ekipama je bila očitna. Zdaj že razmišljamo o naslednji tekmi,« je dejal trener Ravalico. Naslednji teden bo Primorje na Rouni gostilo neugodno Gradisco.

Tarcentina - Sistiana Sesljan 1:1 (1:0)
Strelec: Petracci v 15. minuti
Sistiana Sesljan: Košuta, Crosato, Tawgi, Bric (Disnan), Sessi, Farosich, Podgornik, Bossi (Del Bello), Cannone, Miklavec, Petracci (Menichini). Trener: Biloslavo.
Sistiana Sesljan je na gostovanje odpotovalo z edino željo po treh točkah, domov pa se vrača z remijem in nekaj grenkega priokusa. Tekma je bila namreč enosmerna v korist sesljanskih nogometašev, ki so igrali zelo napadalno, sredi drugega polčasa pa so nasprotniki izkoristili edino priložnosti in izenačili po napaki sesljanske obrambi. »Manjka nam še malo sreče, škoda,« je po tekmi dejal športni vodja kluba Kristjan Pacor.

1. AMATERSKA LIGA -
Mladost - Isonzo 0:0
Mladosti: Ballerino, Peric, Comar, Tabai, Iodice, R. Furlan, S. Furlan (Buo), Marusic (Retucci), Simeone (A. Cadez), Sarr, Sangalli. Trener: Stefano Caiffa.
Goriški derbi med Maldostjo in Isonzem se je končal z delitvijo točko. Morda si je kaj več zaslužila Mladost (tudi po mnenju gostov), ki je vseskozi igrala bolj napadalno in zapravila odločilno priložnost za vodstvo. V 40. minuti prvega dela je namreč Retucci zgrešil 11-metrovko, potem ko jo je vratar Isonza Alessandria (eden izmed najboljših v ligi) lepo ubranil. Mladost se je golu približala še v začetku drugega dela s Pericem, a se na koncu ni izšlo. Isonzo je bil  pred golom manj nevaren, tudi v Doberdobu se je izkazal z odlično obrambo, ki nasprotnikom dovoli le malo maneverskega prostora. Četudi goli niso padli, pa je bila tekma zanimiva in živa. Laški derbi si je ogledalo okrog 200 navijačev.

Primorec - Serenissima 2:1 (0:0)
Strelca: 47. Piras, 92. Frangini
Primorec: Sorrentino, De Leo, Cudicio, Di Corato (Prestifilippo), Frangini, Parovel, Piras, Grego, Moriones, Caselli (Arglend), Iadanza (Taglialatela). Trener De Scio.
Primorec se je na domači zelenici veselil prve prvenstvene zmage, sveže tri točke pa so bile še toliko slajše, ker je Frangini odločilni gol dosegel v sodnikovem podaljšku (92. minuti). Prvi polčas je minil brez golov, v drugem pa so trebenski nogometaši povedli s Pirasom že v 2. minito. Nato je pobudo prevzela Serenissima, ki ima po 5. krogih le točko. Gostje so edini gol dosegli v 76. minuti, nakar so bili še vsaj dvakrat nevarni pred golom, a se je na koncu vendarle dobro izšlo za Primorec.

Zarja - San Giovanni 0:0

Zarja: Bernabich, Varglien, Spinelli, Markovič, Bečaj, Ilić, R. Bernobi, Cottiga (Chizzo), Racman (Mattera), Vascotto, F. Bernobi. Trener Campo. Izključen: 40. Ilić.
Proti nevarnemu San Giovanniju je Zarja osvojila dragoceno točko. V prvem delu srečanja so pobudo prevzeli gostje in nekajkrat ogrozili domači gol, v nadaljevanju srečanja pa sta si ekipi izmenjali vlogi. Zarja je zaigrala bolj napadalno v (prečko je med drugim zadel Racman), na koncu pa sta se ekipi razšli brez zadetka. Remi je bil torej pravični izid za obe ekipi.

2. AMATERSKA LIGA
Audax Sanrocchese - Sovodnje 2:2 (1:1)
Strelec: Visintin 20., 49. z 11-m
Sovodnje: Fabrizio, Falcone, Galiussi, Simone, Piva (Trevisan), Kogoj, Milatović (Tomsič), Peteani, Visintin, Ribolica (Lutman), Altran. Trener: Simon Feri.
Sovodnje se iz zahtevnega gostovanja vrača s točko (kar je pozitivno), izkupiček pa bi bil lahko še boljši, saj so varovanci trenerja Ferija vodili skoraj do konca. Audax je namreč izenačil v 88. minuti. »Res škoda, saj bi lahko na koncu povedli tudi s 3:1, saj je imel Visintin odlično priložnost na gol,« je bil na koncu nekoliko potrt predsednik Sovodenj Ladi Tomsic.
Audax je prvi povedel z 11-metrovko v 8. minuti, nato pa je oba naslednja gola dosegel Visintin, hladno prho pa so sovodenjci nato doživeli čisto na koncu. »Igrali smo nihajoče. Nekoliko bolj sproščeni smo bili po prvem golu, sicer pa nasploh tekma ni bila zelo privlačna,« je igro še ocenil Tomšič.

Breg - Staranzano 2:2 (1:1)
Strelca: 7. Scheriani; 70. S. Nigris 11-m
Breg: Karan, Bampi, Pischianz (Kevkn), Spinelli, Bobbini, Belladonna (Maselli), Selaković (L. Nigris), Daris, D. D’Alesio, S. Nigris, Scheriani. Trener Nicola Lacalamita.
Breg in Staranzano sta si v Dolini delila točko, potem ko sta prikazali dopadljivo in privlačno igro. Prvi so povedli domačini s Schierianijem, ki se vedno bolj uveljavlja kot izrazit strelec, gostje pa niso stali križem rok in stanje izenačili. Za drugi zadetek je poskrbel S. Nigris, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko. Vodstvo Brega ni trajalo dolgo, saj so gostje pred koncem izenačili. Med srečanjem sta imeli obe ekipi še nekaj lepih priložnosti za gol, tako da je neodločen izid pravičen.

MOTOCIKLIZEM
Proseški dirkač Mitja Emili je na zadnji etapi National Trophy 600 osvojil odlično 2. mesto, potem ko je bil v kvalifikacijah šele 13. Že po prvem krogu je bil šesti, nato pa napredoval do 2. mesta. Na koncu bi lahko ogrozil tudi kasnejšega zmagovalca Mangionija, a je odločil, da ne bo tvegal in privozil do 2. mesta.
Mitja Emili je sicer sezono začel v prvenstvu Yamaha R1 Cup, a je zaradi pomanjkanja finančnih sredstev izpustil zaključni del prvenstva.
Za Emilija je bila to zadnja tekma v sezoni, tako da bo prav kmalu začel načrtovati novo.