Nocoj bo padel zastor nad 16. SP v atletiki

London, 13. avgusta (STA) - Nocoj bo po desetih dnevih tekmovanj padel zastor nad 16. svetovnim prvenstvom v atletiki; na olimpijskem stadionu iz leta 2012 se je tekmovalno upokojil najboljši atlet vseh časov Usain Bolt, edino slovensko uvrstitev v finale pa je z devetim mestom v metu kopja zabeležila 35-letna Martina Ratej.

nedelja, 13. avgusta 2017 | 00:30

Zadnji dan SP bodo podelili enajst kompletov medalj, po dve v hitri hoji za moške in ženske na 20 in 50 km, ter med atletinjami v metu diska, v tekih na 800 m, 5000 m in v štafeti 4 x 400 m, atleti pa se bodo merili v skoku v višino ter na 1500 m, s štafeto 4 X 400 m pa bodo ob 22.15 tudi sklenili prvenstvo.

Na njem je nastopila sedemčlanska slovenska odprava. V polfinale se je uvrstila mladinska evropska prvakinja Agata Zupin in na svojem prvem velikem članskem tekmovanju potrdila svoj velik talent; devetnajstletnica je bila 21. na 400 m ovire. Tako sta v britanski prestolnici najboljša dosežka zmogli najmlajša in najbolj izkušena v slovenski zasedbi.

V kvalifikacijah sta se finalu najbolj približali s 13. mestom v skoku v višino Maruša Černjul, 15. pa je bila Tina Šutej v skoku s palico. Na 36. mestu je po bolezni tekmovanje na 400 m zaključil evropski prvak do 23 let Luka Janežič, prav tako na 400 m pa je bila na 38. mestu druga obetavna slovenska tekmovalka Anita Horvat. Na 66. mestu je maraton zaključil Rok Puhar.

Naslednje prvenstvo bo katarska Doha leta 2019 gostila med 28. septembrom in 6. oktobrom.